[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۴
  • دوره جدید

توسعه متوازن با توجه به برق‌رسانی روستایی، روزنامه شیراز نوین

معاون برنامه ریزی و مهندسی توزیع برق شیراز تأکید کرد که توسعه برق‌رسانی روستایی و خدمت رسانی مطلوب به روستائیان، از مهمترین اولویت‌های توزیع برق شیراز در راستای تحقق وعده‌های دولت و به منظور توسعه متوازن، توسعه کسب و کار، عدالت در بهره مندی از خدمات و محرومیت زدایی در دستور کار این شرکت قرار دارد.
عبادالله عبادی به خبرنگاران گفت: باتوجه به تأکیدات شرکت توانیر در خصوص توسعه برق روستایی و تخصیص منابع مالی مورد نياز و حمایت‌های همه جانبه، خوشبختانه در برق رسانی به روستاها و بهسازی شبکه برق روستایی اقدامات شاخصی صورت گرفته است، به‌طوری که هم اکنون هیچ روستای بالای ده خانوار بدون برق در محدوده عملکرد این شرکت وجود ندارد و اکثریت روستاهای بالای پنج خانوار نیز از نعمت برق برخوردار شده‌اند.
عبادی‌گفت: روستاهایی که اخیراً کد خانوار دریافت کرده و عمدتاً از روستاهای عشایری و اسکان موقت هستند، نیز در نوبت نیرورسانی قرار گرفته‌اند.
معاون برنامه ریزی و مهندسی شرکت توزیع برق شیراز گفت: این شرکت سال گذشته نیرورسانی به 2 روستا را آغاز کرد و تا پایان سال به سرانجام رساند و امسال نیز برق‌رسانی به سه روستا در سه شهرستان را جزو برنامه‌های توسعه‌ای پیش بینی کرده است.
عبادی خاطرنشان کرد: عملکرد مجری پروژه‌های برق روستایی سال گذشته در بخش‌های برق‌رسانی و بهسازی روستایی با مجموع اعتباری بالغ بر 450 میلیارد ریال اجرایی شده است.
وی گفت: برق‌رسانی به روستاهای سرونخودی و گشتاسب آباد، با مجموع اعتبارات 100 میلیارد ریال اجرایی و انجام شد.
معاون برنامه ریزی و مهندسی شرکت توزیع برق شیراز همچنین ضمن تأکید بر بهسازی مستمر شبکه‌های برق روستایی خاطرنشان کرد که در این بخش نیز در سال گذشته عملیات در 104 روستا با 350 میلیارد ریال اجرایی شده است.
او اضافه کرد: در خصوص پیش بینی و تفاهم‌نامه مجری برق روستایی برای امسال، برق‌رسانی به سه روستا در شهرستان‌های سروستان، سپیدان و زرقان در برنامه قرار گرفته است. او با بیان اینکه برق رسانی به روستای چم قائدی شهرستان سپیدان نهایی شده است، گفت: اعتبار مد نظر برای اجرای این پروژه 50 میلیارد ریال است.
این مقام مسئول از برنامه ریزی برای برق‌رسانی به روستای امامزاده محمد سروستان با اعتباری بالغ بر 70 میلیارد ریال و برق‌رسانی به روستای عبدالکریمی ‌زرقان با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد ریال خبر داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی