[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۹۴
  • دوره جدید

از خوردن بادام زمینی غافل نشوید، روزنامه شیراز نوین

طبق نتایج یک مطالعه جدید، مصرف روزانه ۱۰ گرم بادام زمینی (معادل دو قاشق چای‌خوری) می‌تواند موجب تقویت سلامت شناختی مغز تا ۶۰ درصد شود. به گزارش بهداشت نیوز، در حالی که سن قوی‌ترین فاکتور پرخطر زوال شناختی است، اما مصرف روزانه بادام زمینی می‌تواند موجب بهبود سلامت روان و مهارت‌های حافظه تا بیش از ۶۰ درصد شود.
یافته‌های محققان دانشگاه ساوت استرالیا نشان می‌دهد مصرف بادام زمینی برای یک مدت طولانی می‌تواند راهکار داشتن سلامت شناختی بهتر نظیر بهبود تفکر، استدلال و حافظه در افراد مسن باشد. «مینگ لی»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «مصرف بیش از ۱۰ گرم (یا دو قاشق چای‌خوری) بادام زمینی در روز می‌تواند موجب بهبود عملکرد شناختی افراد مسن تا ۶۰ درصد شود.»
دلیل این مسئله این است که بادام زمینی دارای تأثیرات خاص ضدالتهابی و ضداکسایشی است که به کاهش زوال شناختی از جمله زوال عقل یا دمانس کمک می‌کند.
همچنین بادام زمینی حاوی میزان بالای چربی‌های سالم، پروتئین و فیبر دارای خواص مغذی است که می‌تواند کلسترول را کاهش داده و سلامت شناختی مغز را بهبود بخشد. این مطالعه شامل ۴۸۲۲ فرد بزرگ‌سال چینی ۵۵ سال به بالا بود.
به گزارش مهر، طبق آمار سازمان بهداشت جهانی، شمار افراد مبتلا به دمانس (زوال عقل) در جهان ۴۷ میلیون نفر است.
پیش‌بینی می‌شود این رقم تا سال ۲۰۳۰ به ۷۵ میلیون نفر برسد و تا سال ۲۰۵۰ موارد ابتلا به دمانس تقریباً سه برابر شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی