[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۱
  • دوره جدید

۷ ماده غذایی که هورمون گرسنگی را سرکوب می‌کنند، روزنامه شیراز نوین

در صورتی که بتوانید گرسنگی خود را کنترل کنید، می‌توانید لاغرتر شوید که در این گزارش راهکار‌های لازم را با شما مرور می‌کنیم.
به گزارش انتخاب به نقل از خبرگزاری افغانستان، بدن کلید گرسنگی دارد و ما در این گزارش نحوه کنترل آن را به شما آموزش می‌دهیم. در ابتدا باید به این نکته توجه داشت که همه چیز با کنترل هورمون‌های گرسنگی شروع می‌شود.
اولین هورمون گرلین است که هورمون گرسنگی نیز نامیده می‌شود. وقتی شکم شما خالی است یا فکر می‌کنید خالی است، گرلین ترشح می‌شود.
هورمون لپتین هم مهار اشتها را بر عهده دارد و وقتی سیر می‌شوید به مغز علامت می‌دهد که دست از غذا خوردن بکشید. کلید گرسنگی به طور طبیعی خاموش نمی‌شود و حتی در زمان سیری به خوردن ادامه می‌دهید. اینجاست که راهکار‌های طبیعی برای کاهش گرلین پا به میدان می‌گذارند.
در این گزارش 7 ماده غذایی که گرسنگی را خاموش می‌کنند و این مواد غذایی هم تأثیر کوتاه مدت و هم تاثیر بلندمدت دارند، مرور می‌کنیم.
1. تخم‌مرغ
در تحقیقی که روی 21 مرد انجام شد، نیمی از آن‌ها صبحانه شیرینی و نیمی از آن‌ها تخم مرغ خوردند. نتایج نشان داد که گروه تخم مرغ سه ساعت بعد، گرسنگی کمتری داشتند و طی 24 ساعت بعد کالری کمتری مصرف کردند!
2. جو دوسر
جو دوسر حاوی فیبر غیرمحلول است. در یک مطالعه کانادایی معلوم شد سطح هورمون گرسنگی یا گرلین در کسانی که در رژیم غذایی خود فیبر غیرمحلول بیشتری دارند، پایین تر است.
3. سیب‌زمینی آب‌پز
مطابق با یک مطالعه سیب زمینی آب پز شده، سیرکننده ترین ماده غذایی است. اگر سیب زمینی پخته شده در آب را بعد از خنک شدن در یخچال بخورید، خواص سیرکنندگی آن بیشتر هم می‌شود.
4. سیب قرمز
سیب قرمز سرشار از فیبر سرکوب کننده گرسنگی است. مطابق با یک مطالعه به ازای مصرف هر 10 گرم فیبر محلول در روز، چربی شکمی طی 5 سال 3/7 درصد کاهش می‌یابد.
5. سرکه سیب
مطالعات نشان داده اند، اسید استیک موجود در سرکه سیب تخلیه معده را به تأخیر می‌اندازد و باعث آزاد شدن آهسته قند در جریان خون می‌شود.
6. مغزیات
ترکیب کاملی از فیبر، پروتئین و چربی موجود در مغزیات باعث احساس سیری می‌شود و در نتیجه کالری کمتری در طول روز می‌خورید. وقتی به دنبال مهار هورمون گرسنگی هستید، در یک وعده 50 پسته را در نظر بگیرید که 159 کالری دارد!
7. حبوبات
براساس یک مطالعه مروری در سال 2017، حبوبات مانند لوبیا، عدس و نخود می‌تواند به طور مستقیم احساس سیری را افزایش دهد و در عین حال به شما کمک می‌کند که در ادامه روز کالری کمتری دریافت کنید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی