[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۱
  • دوره جدید

جانشین فرمانده سپاه فجر فارس خواستار شد: مجاهدت هنرمندان در حوزه خانواده، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
جانشین فرمانده سپاه فجر فارس در امور اقشار بسیج با بیان اینکه خلأ بسیاری در حوزه خانواده احساس می‌شود، از هنرمندان خواست تا ورود جدی‌تری به این حوزه داشته باشند. امیر جاهدی در نشست خبری جشنواره دوسالانه عکس نور در شیراز با ابراز امیدواری از اینکه این جشنواره موجب ارتقای ساختار هنری شود، گفت: رهبر معظم انقلاب یکسری منویات در حوزه خانواده دارند که خلأ بسیاری در این حوزه احساس می‌شود. وی با بیان اینکه لازم است هنرمندان نیز از هنر خود در این زمینه استفاده کنند، گفت: امیدواریم این جشنواره نقطه عطفی برای کارهای بهتر و بزرگ‌تر در عرصه‌های فرهنگی و هنری به خصوص رشته عکاسی باشد. مجید میکائیلی، رئیس سازمان بسیج هنرمندان فارس هم در این نشست گفت: از استان فارس ۳۰۰ شهید هنرمند تقدیم انقلاب اسلامی شده است که برای سال جاری شهید مهدی اثنی‌عشری به عنوان شهید شاخص سال سازمان بسیج هنرمندان استان انتخاب 
شده است.
وی با بیان اینکه در کشورمان ۱۱۰ عکاس شهید تقدیم انقلاب اسلامی شده است، افزود: از آنجایی که استان فارس همیشه خاستگاه هنرهای آیینی بوده است، لذا امسال میزبان پنجمین جشنواره دوسالانه عکس نور با عنوان «خانواده ایرانی باشکوه من» هستیم. میکائیلی به اهداف برگزاری این جشنواره اشاره کرد و گفت: تلاش برای معرفی ارزش‌ها و آرمان‌های انقلابی، کادرسازی هنرمند متعهد در تراز انقلاب اسلامی، ایجاد ارتباط میان هنرمندان عکاس، حفظ انسجام میان هنرمندان و... از جمله اهداف برگزاری این جشنواره هستند. رئیس سازمان بسیج هنرمندان فارس با بیان اینکه این جشنواره طی ۴ روز با حضور ۱۰۰ عکاس برجسته کشور در شیراز برگزار خواهد شد، افزود: در این جشنواره ورک‌شاپ و کارگاه‌های آموزشی، اردوی عکاسی، برپایی نمایشگاه از آثار برگزیده خواهیم داشت. وی تصریح کرد: جشنواره مذکور در محور و موضوعات شیراز، سومین حرم اهل بیت(ع)، ترویج فرهنگ شهروندی، توسعه و پیشرفت شیراز در سطح بین‌الملل و... برگزار شد.
محمد زنده‌دل، رئیس اداره شهروندی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز نیز در این نشست گفت: ما هم اکنون در عصر طلایی عکاسی به ‌سر می‌بریم.وی با بیان اینکه هر هنری ابزار خاص خود را لازم دارد و ابزار هنر عکاسی هم دوربین عکاسی است، افزود: هرکدام از ما با در دست داشتن گوشی تلفن همراه که دوربین دارد، ناخودآگاه یک عکاس آماتور هستیم. زنده‌‌دل تصریح کرد: طبق آخرین آماری که منتشر شده، حدود ۶۰میلیون تلفن همراه هوشمند در کشور داریم؛ به معنای ۶۰میلیون دوربین عکاسی. با توجه به این ضریب نفوذ بالا و این ظرفیت گسترده، سازمان فرهنگی شهرداری تأکید خاصی بر رویدادهای هنر عکاسی دارد. وی با بیان اینکه  بسیار مفتخریم که در جشنواره ملی عکس نور مشارکت داریم، گفت: سازمان فرهنگی شهرداری شیراز همواره پای ثابت تمامی رویدادهای فاخر فرهنگی و هنری شهرداری شیراز بوده و این نوید به شهروندان و هنر دوستان می‌دهیم که منتظر برگزاری رویدادهای فاخر هنری در شهر شیراز باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی