[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۰
  • دوره جدید

گل‌محمدی منتظر چراغ سبز فدراسیون فوتبال ، روزنامه شیراز نوین

با توافق کارلوس کی‌روش با فدراسیون فوتبال قطر، تکلیف ‌این مربی و جدایی‌اش از تیم ملی ‌ایران قطعی شد.
در نشست خبری قبل و بعد از بازی صنعت نفت آبادان و پرسپولیس شاهد تغییر لحن یحیی گل محمدی بودیم. سرمربی پرسپولیس برخلاف هفته‌های گذشته همه چیز را گردن اشتباهات داوران و ... نینداخت و سعی کرد از ادبیات و لحن نرم‌تری استفاده کند.
در همین ارتباط شایعه‌ای منتشر شد که یحیی گل محمدی به لیست گزینه‌های جانشینی کارلوس کی روش راه پیدا کرده و ‌این احتمال هم وجود دارد که سرمربی تیم ملی شود.
شایعه‌ای که پتانسیل تبدیل شدن به واقعیت را هم دارد و با توجه به کارنامه و عملکرد یحیی گل محمدی در سال‌های اخیر کم نیستند کسانی که او را یکی از گزینه‌های مناسب هدایت تیم ملی می‌دانند.‌ این درحالی است که پیش از ‌این اسم یحیی گل محمدی در فهرست گزینه‌های تیم ملی ‌ایران نبود.
اواخر آذرماه گذشته مهدی تاج در گفت‌وگوی تلویزیونی تأیید کرد به غیر از کی‌روش، برانکو ‌ایوانکوویچ، فرهاد مجیدی، امیر قلعه‌نویی و علی دایی جزو گزینه‌های هدایت تیم ملی هستند. در آن مقطع گفته شد سرمربی پرتغالی تا پایان جام جهانی قطر با تیم ملی قرارداد داشت و وضعیت ادامه همکاری با او نامشخص است. البته مهدی تاج خبر داد که او همچنان یکی از گزینه‌های فدراسیون است.
یحیی گل محمدی که جزو مربیان موفق سال‌های اخیر فوتبال ‌ایران است جایی در لیست مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال نداشت اما به نظر می‌رسد حالا شرایط تغییر کرده باشد.
سرمربی پرسپولیس پیش از دیدار با تیم هوادار نیز درخصوص ‌این که انتخاب سرمربی داخلی به سود تیم ملی ‌ایران است یا خارجی گفت: «با توجه به وضعیت موجود، فکر می‌کنم یک مربی ‌ایرانی می‌تواند کمک حال فوتبال ما باشد. البته باید مثل کی‌روش از او حمایت شود، یعنی امکاناتی که ۱۰ سال به کی‌روش دادیم به مربی ‌ایرانی بدهیم. کی‌روش هم برای فوتبال ما زحمت کشید و تأثیرگذار بود. به نظرم در ‌این مقطع می‌توانیم به مربی ‌ایرانی اعتماد کنیم تا با توجه به شناختی که از فوتبال ما دارد، به تیم‌ ملی کمک کند.»

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی