[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۹
  • دوره جدید

پایان پروژه چپ‌گرد صدرا به‌زودی ، روزنامه شیراز نوین

شهردار شیراز اعلام کرد: با تمام توان در پروژه چپ‌گرد صدرا مشغول به کار هستیم تا این پروژه را افتتاح و تقدیم شهروندان کنیم. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس اسکندرپور در بازدید دیروز چهارشنبه پنجم آذر از پروژه چپ‌گرد صدرا ضمن تبریک روز بسیج گفت: مقرر شده بود این پروژه در شهریورماه افتتاح شود اما برای اطمینان از ایمنی پروژه، مشاور طرح را اصلاح کرد و وقفه دو ماهه در اجرای پروژه چپ‌گرد صدرا به علت تغییر نقشه و اعمال اصلاحیه‌های لازم بود. وی تأکید کرد: این وقفه به دلیل حساسیت مجموعه شهرداری بر ایمنی و کیفیت پروژه بود و نمی‌خواستیم کیفیت و ایمنی را قربانی سرعت پروژه کنیم و ترجیح دادیم پروژه با تأخیر انجام شود، اما حساسیت‌های مجموعه شهرداری در بحث ایمنی برطرف شود.
شهردار شیراز با اشاره به حساسیت بالای اجرای پروژه چپ‌گرد صدرا افزود: موضوع قابل اهمیت در اجرای پروژه چپ‌گرد صدرا مسدودنشدن مسیر ترافیک ورودی شیراز است و پروژه با وجود ترافیک زیر پل در حال اجراست و مشکلی برای ترافیک ورودی ایجاد نشده است.
مهندس اسکندرپور با بیان اینکه مجموعاً یک کیلومتر طول اجرای پل چپ‌گرد صدراست، افزود: این چپ‌گرد ترافیک ورودی از سمت صدرا را به شیراز منتقل می‌کند و همچنین از تداخل ترافیکی محور صدرا و ورودی شیراز جلوگیری می‌کند. شهردار شیراز در خصوص بازدیدهای مستمر و میدانی از پروژه‌های متعدد شهرداری شیراز که در همه نقاط شهر در حال اجراست، گفت: علاوه بر اینکه به صورت روزانه از طریق دوربین‌های موجود در پروژه‌ها روند اجرایی آنها را چک می‌کنم، به صورت مستمر نیز با مدیران مربوطه از پروژه‌ها بازدید می‌کنم و این امر باعث تسریع در روند اجرایی، نظارت بر میزان پیشرفت پروژه و حل مشکلات احتمالی می‌شود. وی نوید داد: تلاش داریم نورپردازی و فضای سبز نیز در پروژه چپ‌گرد صدرا اجرا شود. شهردار شیراز همچنین اضافه کرد: از شهروندان به‌ویژه ساکنین شهرک‌های شمال غرب شیراز و مسافرانی که از ورودی غربی وارد شیراز می‌شوند و ممکن است اجرای این پروژه مشکلاتی برای آنها ایجاد کرده باشد، عذرخواهی می‌کنم و به آنها اعلام می‌کنم که ما حداکثر تلاش خود را برای کاهش مشکلات ناشی از اجرای پروژه انجام دادیم. اسماعیل صالحی معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز نیز در این بازدید اعلام کرد: پروژه چپ‌گرد صدرا هم اکنون حدود ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد‌. مهندس صالحی با اشاره به اینکه هم اکنون کارگران در حال بتن ریزی عرشه پروژه چپ‌گرد صدرا هستند، گفت: در دو مقطع دیگر نیز بتن ریزی داریم و سپس کارهای نهایی انجام می‌شود.
وی اضافه کرد: حجم عملیات بتن ریزی که هم اکنون پنجم آذرماه در حال اجراست، ۴۰۰ متر مکعب است و با دو دستگاه پمپ بتن و ۱۴ تراک میکسر انجام می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی