[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۴
  • دوره جدید

آغاز محاکمه تروریست‌های مسلح در شیراز ، روزنامه شیراز نوین

دادگاه عاملان حمله تروریستی شاهچراغ(ع) با حضور متهمان و وکلای آنان در محل دادگاه انقلاب شیراز برگزار شد که عضویت در گروه تروریستی داعش و اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور و فساد فی الارض از جمله اتهامات متهمان پرونده است.
به گزارش ایرنا، محاکمه عاملان حمله تروریستی به حرم مطهر شاهچراغ(ع) با حضور متهمان و وکلای مدافع آنها، اولیای دم و جمعی از جانبازان و شاهدان این حادثه در دادگاه انقلاب اسلامی شهر شیراز روز چهارشنبه برگزار شد. حجت الاسلام موسوی رئیس کل دادگستری استان فارس با بیان اینکه متهمان این حادثه تروریستی اهل یکی از کشورهای همسایه هستند، گفت: جلسه دادگاه محاکمه پنج عامل حمله تروریستی به حرم مطهر شاهچراغ(ع)، منجر به شهادت ۱۳ نفر از هموطنان و زخمی شدن تعدادی از زوار و خادمان شد که روز چهارشنبه برگزار شد.
رئیس کل دادگستری استان فارس با اشاره به ارتباطات قبلی این پنج تروریست، تصریح کرد: متهمان عضو گروه داعش هستند و آشنایی اولیه این افراد از زمان حضورشان در زندان بگرام در افغانستان شکل گرفته است. بر اساس گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه، در این دادگاه که به ریاست قاضی سید محمود ساداتی و حضور حجت الاسلام سید بزرگ موسوی و کریم محمدی مستشاران شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی شهر شیراز برگزار شد، نماینده دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس ضمن قرائت کیفرخواست، به تشریح نحوه ارتباط متهمان با عامل اصلی حمله تروریستی به حرم حضرت شاهچراغ(ع) (که در جریان این عملیات تروریستی کشته شد) پرداخت. نماینده دادستان اتهامات وارده به متهمان را افساد فی الارض، بغی، عضویت در گروه تروریستی داعش و همچنین اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور عنوان و از دادگاه برای متهمان تقاضای صدور مجازات قانونی کرد. رئیس دادگاه در ادامه رسیدگی به این پرونده، ابتدا ضمن اخذ شکایت از اولیای دم و همچنین مجروحان و مصدومان حمله تروریستی، تقاضای آن‌ها از دادگاه را ثبت و سپس متهم ردیف اول محمد رامز رشیدی را به جایگاه فرا خواند.
ماجرای تغییر دستور داعش به متهم ردیف اول
متهم رامز شهیدی با اقرار به عضویت در گروه تروریستی داعش و قبول مشارکت همکاری مستقیم با عامل اصلی حمله تروریستی به حرم حضرت شاهچراغ(ع) به توضیح نحوه همکاری در این عملیات تروریستی پرداخت و گفت: در شهر زرند کرمان مشغول به کار بودم و خانواده‌ام در تهران ساکن بودند که روز ۲۳ مهرماه از سوی رابط گروه داعش در افغانستان از طریق یکی از شبکه‌های اجتماعی پیامی دریافت کردم و به من دستور داده شد به زاهدان بروم. متهم رامز شهیدی گفت: پیش از حرکت به سمت زاهدان دستور تغییر کرد و از همان طریق به من اعلام شد به شیراز بروم و خانه‌ای را در یکی از محلات دور از مرکز شهر اجاره کنم. متهم رامز رشیدی در پاسخ به سؤال رئیس دادگاه مبنی بر اینکه هزینه رهن منزل مسکونی از کجا تهیه شده بود، گفت: مبلغ ۴۰۰میلیون ریال از طریق کارت بانکی یکی از نزدیکانم به من داده شد.
وی افزود: پس از چند روز از طریق پیام در فضای مجازی دستوری مبنی بر تحویل امانتی به من صادر شد که پس از دریافت یک چمدان متوجه شدم این امانتی سلاح کلاشنیکف به همراه ۸ خشاب و ۱۹۴ فشنگ جنگی است. متهم ردیف اول پرونده ادامه داد: پس از آن فردی که هویت اصلی وی را نمی‌دانستم، به من معرفی شد تا به عنوان میهمان او را به خانه بیاورم و سپس در یک نوبت به صورت انفرادی و چندین نوبت دیگر به اتفاق به حرم شاهچراغ(ع) رفتیم و در آنجا به بررسی محیطی اطراف حرم پرداختیم.
متهم رامز شهیدی با اقرار به تهیه فیلم بیعت گرفتن عامل حمله تروریستی و ارسال به رابط خود در افغانستان، گفت: این موضوع یک شب پیش از حمله تروریستی انجام شد و فایل را از طریق فضای مجازی ارسال کردم. وی با بیان اینکه در همان شب به من دستور داده شد که فردا شب یعنی غروب ۴ آبان‌ماه همزمان با نماز مغرب عامل تیراندازی را به شاهچراغ(ع) ببرم، گفت: پس از همراهی وی تا مقابل ورودی حرم شاهچراغ(ع)، گزارش انجام دستورات ابلاغ شده را ارسال کردم که همان لحظه دستور گرفتم شهر شیراز را ترک کنم.
متهم ردیف اول پرونده با اشاره به نحوه دستگیری خود، گفت: ۵ روز پس از این عملیات تروریستی در حالی که در خانه خودم در تهران بودم، دستگیر شدم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی