[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۸
  • دوره جدید

صف روغن کرونایی شد ، روزنامه شیراز نوین

گزارش‌های میدانی حاکی از این است که فروشگاه‌های شیراز همچنان با معضل کمبود روغن در قفسه‌ها مواجه هستند و روغنی که در فروشگاه‌ها عرضه می‌شود جوابگوی نیاز مردم نیست. مردم می‌گویند اگر هیچ کجا کرونا نگیریم در این صف‌ها کرونا می‌گیریم. 
به گزارش شیرازنوین به نقل از تسنیم، جلوی یکی از فروشگاه‌ها برای صحبت با مردم درمورد خرید روغن می‌ایستم؛ یکی از شهروندان در حالی که به سمت ماشینش در حال حرکت است سری تکان می‌دهد و می‌گوید: در شهری که کارخانه روغن نباتی دارد روغن گیر نمی‌آید.
سراغ یکی دیگر از شهروندان می‌روم در جواب این سؤال که در چند روز اخیر موفق شده از فروشگاهی روغن تهیه کند یا نه، می‌گوید: روغن گیر نمی‌آید. مجبور شدم از این روغن‌ کلزا که در قفسه فروشگاه‌ها وجود دارد، بخرم. وقتی به خانه رفتم متوجه شدم روی بطری نوشته مخصوص پخت و پز. واقعاً حوصله رفتن این فروشگاه آن فروشگاه را نداشتم؛ از خیابان انوری روغن سرخ کردنی خریدم ولی خیلی گران بود.
وارد فروشگاه می‌شوم. در قفسه‌ روغن به جز روغن کلزا و روغن زیتون آن هم با قیمت‌های بالا چیز دیگری نیست. از یکی از فروشنده‌ها می‌پرسم کی روغن می‌آورید؟ می‌گوید: «سهمیه امروزمان تمام شده فردا بیایید.» می‌پرسم فردا حدود چه ساعتی روغن می‌آورید؟ می‌گوید: «معلوم نیست».
به فروشگاه دیگری مراجعه می‌کنم. وارد که می‌شوم خانم مسنی را می‌بینم که یک روغن سرخ‌کردنی در سبد خریدش دارد. می‌پرسم کدام قسمت این فروشگاه این روغن موجود است؟ می‌گوید: برو آخر فروشگاه تعداد زیادی مشتری به صف ایستاده و هنوز روغن‌ها از کارتون درنیامده برمی‌دارند و داخل سبدهای خریدشان می‌گذارند. خانمی که مسئول فروش آن قسمت است مدام تأکید می‌کند: «هر خانواده فقط یک روغن می‌تواند بردارد؛ اگه بیشتر بردارید موقع حساب کردن صندوق فروشگاه برمی‌گرداند». یک نفر از وسط صف می‌گوید: «اگر هیچ جا کرونا نگیریم، تو همین صف روغن، کرونا می‌گیریم.» یک نفر که چند تا روغن برداشته با مسئول فروش بحث می‌کند و می‌گوید: ما الان سه نفر هستیم از سه خانواده که با هم به خرید آمده‌ایم؛ باید سه تا روغن برداریم. خانم و آقایی که یک روغن خریده‌اند در حالی که از صف خارج می‌شوند می‌گویند: «این روغن را حساب می‌کنیم می‌گذاریم داخل ماشین دوباره برمی‌گردیم یک روغن دیگر می‌خریم.»
گزارش‌های میدانی حاکی از این است که فروشگاه‌های شیراز همچنان با معضل کمبود روغن در قفسه‌ها مواجه هستند و روغنی که در فروشگاه‌ها عرضه می‌شود جوابگوی نیاز مردم نیست.
وحیدرضا محمودزاده معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس با بیان اینکه سهمیه‌ روزانه روغن استان فارس متغیر است و در هفته‌های آینده روند توزیع روغن بهتر خواهد شد، از مردم خواسته است متناسب با نیاز خود خرید روغن را انجام دهند؛ چرا که در هفته‌های آینده فراوانی بیشتری در بحث روغن خواهیم داشت.
مدیر کارخانه روغن نباتی شیراز نیز از راه‌اندازی خط تولید روغن خوراکی در این کارخانه خبر داده و گفته است: در این کارخانه روغن مصارف کارخانه‌های صنعتی مواد غذایی تولید می‌شد که با کمبود روغن در بازار، خط تولید را به مصرف خانگی تغییر داده و در حال حاضر روزانه 100 تن روغن در این کارخانه تولید و روانه بازار می‌شود. وی گفته است: در صورت تأمین مواد اولیه این کارخانه توانایی تولید روزانه 400 تن روغن خوراکی را دارد که می‌تواند نیاز جنوب کشور را تأمین کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی