[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

غلبه بر کرونا با مشارکت جمعی ، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در دویست و چهاردمین نشست روزانه ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید۱۹، بر تلاش همگانی برای کنترل کروناویروس در استان تأکید کرد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» افزود: برای مدیریت و کنترل بیماری کووید۱۹ و مقابله با این ویروس خطرناک، نیاز به تلاش همگانی از سوی مسئولان و مردم است.
او با اشاره به اجرای محدودیت‌های کرونایی در کشور و استان برای مقابله با بیماری کووید۱۹، بر استفاده عمومی مردم از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، دوری از تجمعات و دورهمی‌ها و پرهیز از ترددهای غیر ضروری برای پیشگیری از ابتلا به کروناویروس تأکید کرد. همچنین رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این نشست با اشاره به تعطیلی مترو و اتوبوس‌های شهری، از همکاری مجموعه شهرداری شیراز در خصوص اجرای این مهم در راستای پیشگیری از گسترش شیوع کروناویروس تشکر کرد.
او ضمن تشکر از همراهی مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ویژه در ایام محدودیت‌های کرونایی، افزود: امیدواریم با همراهی و همکاری مردم بتوانیم هرچه زودتر شاهد کنترل این بیماری، روند کاهشی ابتلا و بستری در استان باشیم. دکتر لطفی با بررسی وضعیت موارد ابتلا به کروناویروس در شهرستان‌های لار، گراش، فسا و جهرم، ظرفیت تخت‌های ویژه در همه شهرستان‌های استان را نیز مورد ارزیابی قرار داد. او ادامه داد: با توجه به روند افزایشی مبتلایان به کروناویروس در فارس و ضرورت ارائه خدمات باکیفیت بیمارستانی، تخت‌های عادی و ویژه بیمارستان‌ها افزایش یافت. رئیس دانشگاه فعالیت مراکز منتخب درمان سرپایی کروناویروس، آزمایشگاه‌های تشخیصی کووید۱۹، تعداد تخت‌های عادی و ویژه بیمارستانی، اقدامات کارگروه‌های مختلف ستاد دانشگاهی را مورد بررسی قرار داد. دکتر لطفی در این نشست ضمن بررسی وضعیت اقدامات شهرستان‌های استان در مقابله با کووید۱۹، دستورات لازم را برای انجام اقدامات پیشگیرانه و ارائه خدمات مناسب به بیماران صادر کرد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی