[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۹
  • دوره جدید

شاخص کرونا نزولی شد ، روزنامه شیراز نوین

شاخص کرونا نزولی شد 
دکتر همتی: مردم از دورهمی‌های فامیلی صرف‌نظر کنند؛ کاهش نسبی مرگ در فارس

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: از بین ۴۹۵ هزار مورد تست کرونای بررسی شده در آزمایشگاه‌های فارس و از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، بالغ بر ۱۴۶ هزار و ۶۷۰ مورد مثبت قطعی بوده است. به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر عبدالرسول همتی با اشاره به کاهش نسبی آمار جان‌باختگان این بیماری در مقایسه با هفته‌های گذشته، از جان باختن ۲۵ هم استانی مبتلا به این بیماری طی ۲۴ ساعت اخیر خبر داد.
همتی خاطرنشان کرد که با ثبت موارد جدید مرگ، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون در فارس ۲۴۹۳ نفر از هموطنان را براثر این بیماری از دست داده‌ایم. او گفت: با لطف خداوند و همکاری مردم با نیروهای بهداشتی درمانی، همچنین با توجه به اعمال برخی محدودیت ها، در آمار بستری بیماران مثبت قطعی و مشکوک و دارای علامت این بیماری نیز با کاهش نسبی مواجه بوده ایم.
همتی اضافه کرد: هم اکنون از مجموع ۱۸۹۷ بیمار بستری در بیمارستان‌های استان، ۳۴۴ نفر به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU بستری هستند و مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
معاون بهداشت علوم پزشکی شیراز همچنین از بهبودی ۱۳۴ هزار و ۲۰۱ مبتلا از ابتدای شیوع بیماری تاکنون خبر داد و یادآور شد که بالغ بر ۹۰ درصد بیماران مبتلا به کرونا، در فارس بهبود یافته‌اند.
معاون بهداشت علوم پزشکی شیراز با طرح این هشدار که کرونا قاتلی بی رحم است، از مردم خواست تا با پرهیز از شرکت در دورهمی‌های خانوادگی، خود را در برابر این بیماری حفظ کنند.
همتی با تأکید بر اینکه بکوشیم تاوان سهل انگاری ما، گریبان گیر دیگران نشود، گفت: برای شکست این بیماری تمامی تیم‌های بهداشتی درمانی همه توان خود را به کار بسته اند و از مردم نیز می‌خواهیم در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی