[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۹۴
  • دوره جدید

شام را ساعت چند بخوریم؟، روزنامه شیراز نوین

شام یکی از وعده‌های غذایی مهم است که اگر در زمان مناسب خود میل نشود به سلامت بدن آسیب می‌رساند، در این مطلب به بهترین زمان برای شام خوردن اشاره می‌کنیم.
به گزارش بهداشت نیوز، مطالعه جدید نشان می‌دهد شام دیروقت و سنگین اصلاً به نفع سلامت قلب زنان نیست. محققان دانشگاه کلمبیا نیویورک دریافتند کسانی که بیشترین کالری دریافتی‌شان را در زمان شب مصرف می‌کنند با ریسک بالاتر بیماری قلبی روبه‌رو هستند.
«اولینا گریور»، عضو تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «شیوه عملکرد متابولیسم، ریتم شبانه روزی بدن و چرخه عملکرد کورتیزول/ انسولین، در ساعات شب از وعده‌های عذایی سنگین پشتیبانی نمی‌کند.»
بدن ما معنای هضم در ساعات پایانی روز را درک نمی‌کند و ما هم فعالیت و تحرک کمتری در شب داریم، از این رو کالری مصرفی ما در شب به صورت انرژی مصرف نمی‌شود.
این مطالعه شامل ۱۱۲ زن با میانگین سنی ۳۳ سال بود که سلامت قلب‌شان در ابتدای مطالعه و یک سال بعد از شروع مطالعه ارزیابی شد. زنان هر آنچه که در هفته اول شروع مطالعه و یک هفته در ۱۲ ماه بعد خورده بودند را گزارش کردند.
به گفته محققان، اکثر زنان بعد از ساعت ۶ عصر غذا خورده بودند اما آن‌هایی که سهم بیشتر کالری مصرفی روزانه‌شان در زمان شب بود دارای سلامت قلبی ضعیفی بودند.
در حقیقت به ازای هر یک درصد افزایش کالری مصرفی بعد از ساعت ۶ عصر، سلامت قلب هم نزول می‌یابد.
محققان مشاهده کردند زنانی که بیشتر کالری مصرفی روزانه‌شان را شب هنگام دریافت می‌کردند دارای فشارخون بالاتر، شاخص توده بدنی بیشتر و کنترل ضعیف‌تر قندخون بودند.
محققان تأکید می‌کنند شیوه‌های سبک زندگی می‌تواند بر پیشگیری از بیماری قلبی تأثیر داشته باشد و تغییر زمان غذاخوردن می‌تواند راهکاری ساده و قابل اصلاح در کاهش ریسک بیماری قلبی باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی