[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

اساس تصمیمات دانشگاه بر پایه نظرات علمی است، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در نشست روزانه ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کرونا با تأکید بر اینکه اساس تصمیمات دانشگاه به ویژه در شرایط بحرانی بر پایه علمی است، گفت: دانشگاه علوم پزشکی شیراز به عنوان یکی از دانشگاه‌های پیشرو در حوزه‌های مختلف، بارها در بحران‌های طبیعی و غیرطبیعی خوش درخشیده که نشانگر وجود اساتید و صاحب‌نظران باتجربه است. دکتر «مهرزاد لطفی» با اشاره به پاندمی کروناویروس و شرایط به وجود آمده در کشور و استان، افزود: از ابتدای شیوع کروناویروس در استان، دویست و هفده جلسه ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کرونا برگزار شده که در این جلسات با حضور اساتید، متخصصان و صاحب نظران، وضعیت کروناویروس در استان بررسی و به صورت علمی و لجستیکی اقدامات پیش رو برای مقابله با این ویروس منحوس به ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اعلام می‌شود. رئیس دانشگاه در این نشست آمار ابتلا به کووید ۱۹ و فوت ناشی از آن، وضعیت نتایج آزمایشات و فعالیت آزمایشگاه‌های تشخیصی، میزان تخت‌های عادی و ویژه بیمارستان‌ها و فعالیت مراکز منتخب درمان سرپایی کروناویروس در استان را بررسی کرد.
دکتر لطفی با توجه به آمار بالای موارد ابتلا در برخی از شهرستان‌های استان، بر نظارت بیشتر و هماهنگی با مسئولان و فرمانداران شهرستان‌ها برای بررسی دلیل ابتلا و تلاش در جهت مقابله با این ویروس تأکید کرد.
او با اشاره به نقش کارکنان سلامت در خدمت رسانی با کیفیت به بیماران به ویژه در پاندمی کرونا، حفظ سلامت و رفع دغدغه‌های آنان را یکی از اولویت‌های مهم دانشگاه عنوان کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی