[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۲
  • دوره جدید

۳۳۱ کرونایی به آی‌سی‌یو رفتند ، روزنامه شیراز نوین

 محمد شبیری- گروه خبر 
 با اعلام آخرین گزارش‌های مربوط به کروناویروس در استان فارس، طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۸ هم استانی دیگر در اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند. مدیر روابط عمومی دانشگاه با اعلام این آمار در استودیو سلامت فارس، مجموع جان‌باختگان این بیماری را از ابتدای شیوع تاکنون در استان، دو هزار و ۶۱۷ نفر عنوان کرد. دکتر «سید روح الله حسینی مروست» با بیان اینکه هم اکنون نیز هزار و ۸۱۰ هم استانی به دلیل ابتلای قطعی به این بیماری و یا دارا بودن علائم، در بیمارستان‌های استان بستری هستند، افزود: از این تعداد ۳۳۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU ، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند. او در ادامه با افزایش موارد نمونه گیری‌های تشخیصی به ۵۰۷ هزار و ۷۶۴ مورد از ابتدای شیوع بیماری در استان، مجموع بیماران شناسایی شده در این بازه زمانی را ۱۵۱هزار و ۲۴۹نفر اعلام کرد.
دکتر حسینی با اعلام آمار مربوط به بهبودیافتگان این بیماری از ابتدای شیوع در استان، ادامه داد: از ابتدا تاکنون، ۱۴۰هزار و ۱۶۶ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند که امیدواریم به زودی شاهد رشد این شاخص در استان باشیم.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با وجود گذشت دو هفته محدودیت، به دلیل گستردگی این اپیدمی در استان طی هفته‌های اخیر، کماکان با آمارهای بالایی در زمینه ابتلا و جان باختن هم استانی‌ها در اثر بیماری کووید ۱۹ مواجه هستیم که همین امر ضرورت افزایش مشارکت عمومی برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری را جدی تر می‌سازد.
او تأکید کرد: ضمن استفاده از ماسک در صورت ضرورت خروج از منزل باید به یاد داشته باشیم در این ایام از شرکت در مهمانی‌های خانوادگی باید پرهیز کرده و جان عزیزانمان را قربانی این ویروس خطرناک نسازیم.
دکتر حسینی سرعت انتقال این ویروس را بسیار بالا عنوان کرد و یادآور شد: تنها راهکار محافظتی ما در برابر آن استفاده از ماسک است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی