[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۴
  • دوره جدید

تا روز آخر برای صعود می‌جنگیم، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - گروه ورزش
نمایش ‌این هفته و نتیجه‌ای که فجر گرفت باعث شد تا پس از مدت‌ها، امیدواری زیادی در بین هواداران‌ این تیم شیرازی ‌ایجاد شود. شاگردان رجب‌زاده پس از پشت سر گذاشتن یک نیمه ناموفق برابر تیم دوم جدول، در نیمه دوم نمایش خوبی داشتند و در نهایت به چیزی که استحقاقش را داشتند، رسیدند.یکی از بازیکنانی که در نیمه دوم وارد زمین شد و در تغییر روند بازی تأثیرگذاشت، سعید زارع بود؛ باتجربه‌ترین بازیکن فجرشهیدسپاسی که نزدیک به یک دهه پیش وارد‌ این تیم شد.
او نخستین بار در بهار سال 96 توانست نام خود را سر زبان‌ها بیاندازد. زمانی که فجر در انتهای جدول لیگ یک بود و فاصله‌ای با سقوط نداشت. درخشش سعید زارع و چند گل مهمی‌که به ثمر رساند، در ماندگاری فجرشهیدسپاسی مؤثر بود. سعید در 30 سالگی و پس از دو بار تجربه حضور در لیگ برتر با تیم‌های استقلال خوزستان و فجرشهیدسپاسی، حالا امیدوار است که برای دومین بار با فجر، جشن صعود به لیگ برتر را برپا کرده و بار دیگر به بالاترین سطح فوتبال کشور بازگردد. 
با ‌این بازیکن با اخلاق شیرازی گفت‌وگویی انجام داده‌ایم که در ادامه می‌خوانید:
*از بازی با سایپا بگو. نیمه اول خیلی خوب نبودید اما در نیمه دوم هواداران خیلی به تیم امیدوار شدند
- هر نیمه از بازی می‌تواند به دلایل مختلف، تفاوت‌هایی داشته باشد. شرایط خاص بدنی و تاکتیکی ممکن است ‌این تفاوت‌ها را رقم بزند اما شاید نیمه دوم تماشاگرپسندتر بود و موقعیت‌های بیشتری توانستیم‌ ایجاد کنیم و به گل برسیم. خوشبختانه مقابل تیم دوم جدول توانستیم پیروز شویم و خودمان را بالای جدول نگه داریم. خوشحالم که باعث رضایت کل مجموعه باشگاه و هواداران عزیز تیم فجرشهیدسپاسی شدیم.
*خودت هم از حدود دقیقه 60 به بازی آمدی و روی روند تیم تأثیر مثبت گذاشتی. یک سانتر خوب هم برای آل کثیر ارسال کردی که می‌توانست به گل تبدیل شود 
-بله خوشبختانه روز خوبی بود و همه بازیکنان زحمتشان را کشیدند. علی آل کثیر هم مهاجم خوب ماست که بارها گل‌های سه امتیازی برای ما زده و در‌این بازی هم توانست ‌این کار را انجام دهد. از دست دادن موقعیت هم یک چیز طبیعی است برای همه مهاجمان دنیا. علی هم از دو موقعیتی که داشت، یکی را به گل تبدیل کرد که فکر می‌کنم آمار خیلی خوبی برای یک مهاجم به شمار می‌رود.
*شما تا هفته دهم وضعیت خیلی خوبی داشتید و بدون شکست در منطقه صعود بودید اما در ادامه دچار افت محسوسی شدید، چرا؟
- در مسابقات طولانی مدتی مانند لیگ، طبیعی است که تیم نتواند در تمام طول فصل روی یک روند خوب و ثابت گام بردارد. قطعاً جدول رده‌بندی بارها دستخوش تغییرات زیاد می‌شود. مسائل زیادی هم در چگونگی نتیجه گیری تیم‌ها مؤثر است اما باید بگویم که یکی از دلایل اصلی نتیجه نگرفتن ما، زمین چمن حافظیه است.
*در‌این باره بیشتر توضیح بده
- خب ببینید تیم ما روی زمین فوتبال بازی می‌کند و قطعاً روی امتیازات بازی‌های خانگی حساب ویژه‌ای باز کرده. اما زمین چمن حافظیه قطعاً یکی از بدترین زمین‌های ‌ایران است که شاید در لیگ‌های دو و سه هم کمتر زمینی به ‌این بدی باشد. ‌این موضوع برای رقبای ما خوشایند است چون شانس امتیاز گرفتن آن‌ها را افزایش می‌دهد. به همین دلیل امتیازات زیادی را هم از دست داده‌ایم. حالا امیدواریم که تا پایان فصل بتوانیم نتایج خوبی بگیریم و به لیگ برتر صعود کنیم، اما مسئولان نمی‌خواهند فکری به حال ‌این وضعیت بکنند؟ اگر ما دوباره به لیگ برتر رفتیم، آیا سازمان لیگ اجازه بازی روی چنین زمینی را به ما می‌دهد؟ قطعاً اجازه نمی‌دهد و معلوم نیست چه اتفاقی رخ می‌دهد. انتظار داریم دست اندرکاران خیلی زود دست به کار شوند و از حالا به فکر شش ماه بعد باشند.
*فوتبال را از چه سالی شروع کردی و در چه تیم‌هایی عضویت داشتی؟
- من از سال 1378 یعنی از 7 سالگی با تیم پویش پا به عرصه فوتبال گذاشتم. آقایان انصاری، خرم، حسین‌پور و قربانی مربیان آن زمان من بودند. از 14 تا 19 سالگی به پرسپولیس شیراز رفتم و زیرنظر آقایان حسینی پناه، امین قاسمیان، طهماسبی و بدربیگی به فوتبالم ادامه دادم. سپس یک سال حضور در لیگ یک را با تیم پیام مخابرات و آقای اصغر اکبری تجربه کردم اما متأسفانه در پایان همان فصل به لیگ دو سقوط کردیم. آن آخرین سال تیم داری پیام مخابرات بود و سپس امتیازش واگذار شد. پس از آن راهی امیدهای فجرشهیدسپاسی شدم که آقای امین عوض‌پور هدایتش را برعهده داشت. از همان جا رفته رفته وارد تیم بزرگ‌سالان شدم و در فصل 93-92 لیگ برتر که آقای غلام پیروانی سرمربی بود و در ادامه مرحوم محمود یاوری هدایت تیم را برعهده گرفت، عضو ‌این تیم بودم. هرچند فرصت بازی به من نرسید و در نهایت تیم هم به لیگ یک سقوط کرد. 
پس از آن یک فصل هم با تیم کارای شیراز در لیگ دسته دوم کشور بودم که توانستیم به مرحله دوم صعود کنیم اما راهی لیگ یک نشدیم. دوباره به فجرشهیدسپاسی برگشتم، سپس به تیم استقلال خوزستان در لیگ برتر پیوستم، پس از آن یک فصل حضور در قشقایی را پشت سر گذاشتم و در چندسال اخیر هم دوباره پیراهن فجر را به تن کردم.
*تجربه حضور در لیگ برتر، آن هم با تیم استقلال خوزستان که به تازگی قهرمان لیگ برتر شده بود، چطور بود؟
- مطمئناً بازی در لیگ برتر برای من مانند هر بازیکن دیگری ارزشمند بود. آن زمان یک پیشرفت واقعی بود برای من، اما حالا اختلاف سطح کیفی لیگ برتر و لیگ یک مانند گذشته نیست. تا چند سال پیش، بازیکنان بین لیگ برتر و لیگ یک آن‌قدر راحت جابه‌جا نمی‌شدند، ولی الان تقریباً در هر تیم لیگ یکی چند بازیکن می‌بینید که شاید تا همین فصل پیش هم در لیگ برتر بازی کرده‌اند.
*سال گذشته هم برای دومین بار حضور در لیگ برتر را تجربه کردی اما تیم عملکرد خوبی نداشت و سقوط کردید
- صعود به لیگ برتر و حضور در بالاترین سطح فوتبال کشور اتفاق خیلی خوبی بود اما شرایط بدی را تجربه کردیم که منجر به سقوط شد. از نعمت تماشاگر هم محروم بودیم. اصلاً حس و حال فوتبال از بین رفته بود و انگار نه انگار که بازی‌های مهم لیگ برتر را پشت سر می‌گذاریم. 
متأسفانه مشکلات خاصی داشتیم که نتیجه آن به ضرر کل استان، مردم و فوتبال شیراز تمام شد. حالا باید خیلی تلاش کنیم تا برگردیم به همان جایی که سال گذشته بودیم، در حالی که با زحمت کمتری می‌توانستیم تیم را همان سال گذشته در لیگ برتر حفظ کنیم.
*امسال هم صعود کردن کار سخت و غیرقابل پیش‌بینی شده، فاصله تیم‌های دوم تا دهم آن‌قدر کم است که هر هفته ممکن است تغییرات زیادی در جدول ‌ایجاد شود. به عنوان آخرین سؤال، چقدر به صعود امیدواری؟
- این فاصله نزدیک تیم‌ها جزو جذابیت‌های مسابقات‌ این فصل است. هر هفته بازی‌های حساس زیادی را شاهد هستیم و احتمالاً تا روز آخر، چند تیم در کورس صعود خواهند بود. 
‌این مسئله خیلی خوب است که لیگ تا پایان برای تیم‌های زیادی حساس باشد و تیم‌ها انگیزه‌شان را از دست ندهند و با شرایط خوبی جلو بروند. ما هم امیدواریم که با حمایت هواداران تا روز آخر، بتوانیم مدعی باقی بمانیم و اگر خدا بخواهد دوباره به لیگ برتر برگردیم. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی