[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۲
  • دوره جدید

غافل‌گیری سارقان اسکیمری ، روزنامه شیراز نوین

رئیس پلیس فتای استان از دستگیری 2 نفر که به وسیله دستگاه «اسکیمر» موفق شده بودند مبلغ 4 میلیارد ریال از کارت شهروندان به صورت غیر مجاز برداشت کنند، خبر داد.
سرهنگ «حشمت سلیمانی» در گفت‌وگو با پایگاه خبری پلیس، با بیان اینکه یکی از روش‌های برداشت غیرمجاز از حساب بانکی مردم، کپی کردن کارت‌های اعتباری آنان به وسیله دستگاه اسکیمر است، گفت: در همین رابطه تعداد زیادی از شهروندان به پلیس فتا مراجعه و تقاضای پیگیری پرونده خود که مبلغ زیادی از حساب آنان به صورت غیر مجاز برداشت شده بود را داشتند.
وی افزد: کارشناسان پلیس فتای استان طی یک بازه زمانی کوتاه مدت با 50 پرونده شکایت مبنی بر برداشت 4 میلیارد ریال از حساب‌های بانکی شهروندان مواجه شدند و مطلع شدند که این افراد از دستگاه اسکیمر استفاده کرده‌اند.
سرهنگ «سلیمانی» بیان داشت: مأموران با بررسی‌های بیشتر متوجه شدند که متهمان با حضور در کارگاه‌ها و ادارات خصوصی به عنوان کارگر ساده مدتی مشغول به کار می‌شدند و به بهانه‌های مختلف از جمله خرید و... اقدام به کپی کردن کارت‌های همکاران خود می‌کردند.
این مقام انتظامی ادامه داد: مأموران با تلاش شبانه روزی و انجام اقدامات پلیسی، موفق به شناسایی مخفیگاه متهمان در یکی از شهرستان‌های جنوب استان شدند و پس از اخذ نیابت قضائی، در یک عملیات غافل گیرانه هر 2 نفر را دستگیر و به پلیس فتا منتقل کردند.
وی اظهار کرد: متهمان با توجه به مستندات دقیق مأموران، چاره‌ای جز اعتراف نداشتند و به کپی کردن از 100 کارت عابر بانک و برداشت 4 میلیارد ریال وجه نقد از این طریق در شیراز اقرار کردند.
رئیس فتا استان فارس با اشاره به تحویل متهمان به مراجع قضائی، به شهروندان توصیه کرد هنگام پرداخت و خرید، خودشان نسبت به کشیدن کارت عابر بانک در دستگاه کارت خوان اقدام کنند و از افشای رمز آن در جمع دیگران خودداری کنند.
سرهنگ «سلیمانی» عنوان داشت: شهروندان باید این مسئله را از فروشندگان و صاحبان کارت‌خوان‌ها مطالبه کنند و در صورت مشکوک شدن می‌توانند موضوع را از طریق شماره تلفن 07121827805 با پلیس در میان بگذارند تا برخورد‌های قانونی با افراد متخلف صورت گیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی