[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۹
  • دوره جدید

آسمان ایران حذف‌شدنی نیست، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین به نقل از خانه ملت، محمدرضا رضایی کوچی با اشاره به افزایش 7 درصدی آمار عبور ایرلاین‌های خارجی از آسمان کشورمان، گفت: روند افزایشی عبور هواپیماهای خارجی از آسمان ایران نشان می‌دهد که کریدورهای هوایی کشورمان قابل تحریم و حذف شدن نیست؛ این در حالی است که آمریکا در چند ماه اخیر تلاش بسیاری را برای تحریم آسمان ایران و منحرف کردن مسیر پروازهای خارجی در منطقه کرده است.
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اهمیت و موقعیت ژئوپلیتیکی آسمان کشورمان در عرصه منطقه ای و فرامنطقه‌ای، ادامه داد: مسیرهای هوایی ایران در قیاس با دیگر کشورهای همسایه بسیار کوتاه تر و مقرون به صرفه تر است؛ این مسئله موجب شده که ایرلاین‌های خارجی نتوانند از آسمان کشورمان چشم پوشی کنند.
وی گفت: البته در چند سال اخیر کشورهای منطقه نیز تلاش‌های بسیاری برای جذب ایرلاین‌های خارجی و عبور هواپیماها از آسمانشان انجام داده اند؛ به طور مثال برخی از این کشورها با کاهش تعرفه پروازهای عبوری اقداماتی را صورت داده اند. از این رو ضروری است که ما نیز برای رقابت، مشوق‌های مالی را در نظر بگیریم.
رضایی کوچی، با اشاره به امنیت بالای آسمان ایران برای عبور پروازهای خارجی، گفت: در عرصه منطقه ای، آسمان ایران جزو امن ترین کشورها برای پرواز هواپیماهای خارجی است. این مسئله در گذشته اثبات شده و شرکت‌های خارجی بارها به این مسئله اذعان کرده اند.
رئیس کمیسیون عمران مجلس افزود: آسمان ایران جزو بازیگران فعال در بازار منطقه‌ای در عرصه پروازهای عبوری ایرلاین‌ها است و قطعاً دشمنان نمی‌توانند به این ظرفیت گسترده آسیبی وارد کنند؛ افزایش قابل قبول پروازهای عبوری در ماه‌های اخیر گواه این مسئله است.
بر اساس آمار منتشر شده شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران طی مهرماه امسال 11 هزار و 94 پرواز عبوری از آسمان کشور انجام شده که نسبت به ماه پیش از آن 6.92 درصد افزایش یافته است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی