[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۹۴
  • دوره جدید

آخرین مهلت برای اخذ کد شناسه محصولات باغی اعلام شد، روزنامه شیراز نوین

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: آخرین مهلت ثبت نام به منظور دریافت کد شناسه (QR code) برای برخی از محصولات باغی در سامانه سماک پانزدهم اسفندماه سال جاری است.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، جاوید عباسی با اشاره به اینکه این محصولات باغی شامل انگور، سیب درختی، خرما، مرکبات، پسته، انار و کیوی است، تصریح کرد: تا تاریخ مذکور حتماً باید قرارداد باغدار یا صادرکننده با مسئول فنی منعقد و در سامانه بارگذاری شود. به گفته وی، بر اساس قرارداد مذکور می‌بایست عملیات اجرایی از جمله مبارزه با عوامل خسارت‌زای گیاهی مطابق دستور العمل‌های فنی انجام و ثبت شود.
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان فارس اضافه کرد: داشتن کد شناسه (QR code) برای صادرات برخی از محصولات کشاورزی از آخر شهریورماه سال آینده الزامی می‌باشد. عباسی افزود: علاوه بر محصولات باغی مذکور، داشتن کد شناسه برای فلفل دلمه ای، بادمجان، خیار سبز، گوجه فرنگی و کرفس گلخانه ای و فضای باز و برنج با اهداف صادراتی نیز الزامی است و کشاورزان باید قبل از کشت نسبت به ثبت نام در سامانه مربوطه اقدام نمایند. وی تصریح کرد: زمانی برای این محصولات کد شناسه صادر خواهد شد که حداقل دو ماه از تاریخ عقد قرارداد متقاضی و مسئول فنی گذشته باشد.
عباسی با تأکید بر اینکه محصولاتی زراعی و باغی که شهریور سال آینده برداشت می‌شوند حتماً باید دارای شناسه محصولات باشند، گفت: صادرکنندگان محصولات مذکور نیز لازم است از همین تاریخ نسبت به شناسایی تولیدکنندگان (باغداران و کشاورزان) محصولات صادراتی خود اقدام کنند و تهمیدات لازم را به منظور اخذ شناسه به عمل آورند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی