[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۲
  • دوره جدید

ادامه احتکار در فارس ، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
رئیس سازمان صمت فارس گفت: طی یک ماه و نیم گذشته بیش از 307 میلیارد ریال پرونده تخلف احتکار، فروش اجباری و عدم اعلام موجودی در استان تشکیل گردیده است.
حمیدرضا ایزدی ظهر دیروز چهارشنبه 19 آذرماه در جمع خبرنگاران گفت: طی مدت یاد شده از تعداد 424 بازرسی به عمل آمده از انبارها، عمده فروشان و شرکت‌های پخش، 36 واحد متخلف شناسایی و پرونده تخلف برای آنها تشکیل و جهت طی مراحل قانونی و صدور رأی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارسال شده است.
وی با بیان اینکه تخلف واحدهای صنفی و اقتصادی استان به ۱۰۰۰ میلیارد ریال نزدیک شد، اظهار داشت: از تعداد 36 پرونده یاد شده، 21 پرونده مربوط به تخلف احتکار است، که پرونده تخلف آنها بالغ بر 268 میلیارد و 215 میلیون و 518 هزار ریال می‌باشد. به گفته ایزدی کالاهای مورد احتکار کشف شده شامل روغن خوراکی، قند، برنج، کود شیمیایی، خودرو، روغن موتور، لاستیک و پیاز بوده است. همچنین 8 پرونده مربوط به تخلف فروش اجباری بوده که ارزش ریالی این پرونده‌ها 22 میلیارد و 301 میلیون ریال است و عمده کالاهای مورد تخلف شامل مواد غذایی، ماکارونی، شکر، شوینده‌ها، کیک و رب گوجه فرنگی بوده است. به گفته ایزدی 7 پرونده به دلیل تخلف عدم اعلام موجودی به ارزش بیش از 16 میلیارد و 525 میلیون ریال تشکیل شده است. این متخلفین موجودی کالاهای خود را از جمله پوشک بچه، مواد غذایی، روغن خوراکی و سیمان اعلام ننموده اند.رئیس سازمان صمت فارس خواستار همراهی مردم برای مبارزه با بر هم زنندگان بازار و یاری رسانی به بازرسان شد و اضافه کرد: از ابتدای امسال تا نیمه آذر ماه سال جاری، بیش از 75 هزار بازرسی در استان فارس انجام شده است که طی آن برای 4 هزار و 918 متخلف پرونده تخلف به ارزش 995 میلیارد و 651 میلیون ریال تشکیل و برای صدور رأی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارجاع شده است.
ایزدی تصریح کرد: بازرسان این سازمان روزانه به طور قاطع در بازار حضور دارند و با بر هم زنندگان نظم بازار، محتکران، گران فروشان، کم فروشان و... بدون هیچ اغماضی برخورد می‌کنند و البته در این مسیر نمی‌توان تلاش‌های ناظران افتخاری را نیز نادیده گرفت. رئیس سازمان صمت فارس ضمن تشکر از همراهی مردم با بازرسان برای مبارزه با بر هم زنندگان نظم بازار، از آنها خواست: چنانچه مردم مشاهده کردند کالایی در منازل احتکار می‌شود یا شاهد هر گونه تخلف اقتصادی و صنفی دیگر بودند، موارد را از طریق سامانه 124 ستاد خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت یا تلفن 32340000 ستاد خبری اتاق اصناف اطلاع رسانی نمایند، تا بازرسان در اسرع وقت موضوع را مورد بررسی و رسیدگی قرار دهند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی