[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۰
  • دوره جدید

وضعیت وخیم ۱۱ بیمار کرونایی در فارس، روزنامه شیراز نوین

وضعیت وخیم ۱۱ بیمار کرونایی در فارس

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس را از ابتدای شیوع تا روز یکشنبه سی ام بهمن ۱۴۰۱ اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در این اطلاعیه آمده است: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دومیلیون و ۲۶۶هزار و ۵۸۸ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۲هزار و ۳۰۴ بیمار مثبت شناسایی شده است. از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک‌میلیون و ۸۳۶هزار و ۳۶۵ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۳هزار و ۴۲۰ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۴۳۰هزار و ۲۲۳ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸هزار و ۸۸۴ بیمار مثبت شناسایی شده است. با بستری ۱۶ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۳۲ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند. خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید فوت ناشی از کووید ۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت‌هزار و ۱۷۱ نفر است. همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۶۵۴هزار و ۴۹ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته‌اند که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.
در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت‌میلیون و ۲۸۹هزار و ۲۰۷ دوز رسیده که از این تعداد سه‌میلیون و ۴۳۵هزار و ۱۷۵ دوز نوبت اول، سه‌میلیون و ۱۴۲هزار و ۱۸۰ دوز نوبت دوم، یک‌میلیون و ۵۶۷هزار و ۱۰ دوز نوبت سوم و ۱۳۵هزار و ۸۴۲ دوز یادآور واکسن بوده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی