[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۱
  • دوره جدید

کسب‌وکارهایی که مشمول امهال حق بیمه شدند، روزنامه شیراز نوین

کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا اسامی کسب‌وکارهایی که کارفرمایان آنها می‌توانند از مزایای امهال حق بیمه دو ماه آذر و دی بهره مند شوند را اعلام کرد.
به گزارش ایسنا، با تشخیص کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا، ۱۲ رسته شغلی از مزایای امهال حق بیمه دو ماه آذر و دی ماه کارفرمایان بهرمند می‌شوند. این مشاغل و کسب و کارها بر اساس تعداد روزهای تعطیلی‌ و میزان و شدت آسیب پذیری از بحران اقتصادی کرونا طی یک سال گذشته اولویت‌ سنجی و تعیین شده‌اند.
۱۲ رسته شغلی مذکور شامل کسب‌وکارهای غیرتولیدی و شدیداً آسیب دیده از کرونا هستند که به عنوان مشمولان امهال حق بیمه کارفرما در دو ماه آذر و دی معرفی شده اند. اسامی کسب و کارها و رسته‌های شغلی که می‌توانند از مزایای امهال حق بیمه کارفرما استفاده کنند به این شرح است:
مراکز تفریحی، باغ وحش‌ها، شهربازی‌ها؛
شرکت‌های حمل و نقل مسافر برون شهری
مراکز عرضه گل و گیاهان زینتی و ماهیان زینتی؛
مراکز ورزشی، باشگاه‌ها و مراکز ورزشی آبی و استخرها؛
آرایشگاه‌های مردانه، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی؛
نمایشگاه‌‌های تجاری اعم از عمومی، تخصصی و بین ‌المللی؛
قنادی‌ها، شیرینی‌پزی‌ها، مراکز عرضه آبمیوه و بستنی فروشی
مراکز فرهنگی، هنری و رسانه‌ای (غیردیجیتال)، موزه‌ها، سینماها و تئاترها؛
مراکز پذیرایی، تالارهای پذیرایی، رستوران‌ها، قهوه‌خانه‌ها، چای‌خانه‌ها، مراکز تهیه و طبخ‌ غذا؛
مراکز آموزشی، آموزشگاه‌ها و مهد کودک‌ها (به غیر از مدارس، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی)؛
مراکز حوزه گردشگری شامل هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها، مسافرخانه‌ها، مهمان پذیرها، مهمان سراها، مراکز بوم‌گردی، مراکز اقامتی، مراکز پذیرایی، خدمات بین‌راهی، مجتمع‌های جهانگردی و گردشگری، زائرسراها، دفاتر خدمات مسافرتی، گردشگری، زیارتی و آژانس‌های مسافرتی؛
مراکز فروش انواع پوشاک، کیف و کفش، خرازی، خیاطی، مراکز فروش لوازم کادویی، لوازم آرایشی و بهداشتی، اسباب بازی، لوازم التحریر، مراکز توزیع صنایع دستی، مراکز فروش فرش و موکت، لوازم خانگی، پارچه، پرده، مبلمان و تزئینات داخلی ساختمان، آتلیه و عکاسی.
پیش از این ستاد ملی مقابله با کرونا در چهل و هفتمین نشست خود در راستای حمایت از فعالان اقتصادی و کسب و کارهای به شدت آسیب دیده از کرونا، استمهال حق بیمه دو ماه آذر و دی ماه کارفرمایان مشاغل غیردولتی آسیب دیده از کرونا یا به اجبار تعطیل شده توسط سازمان تأمین اجتماعی و به تشخیص کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا را تصویب کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی