[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۹۴
  • دوره جدید

ادعای نتانیاهو علیه ایران، روزنامه شیراز نوین

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در جلسه کابینه‌اش ادعایی را درباره حمله انجام شده به نفت‌کشی مرتبط با یک میلیاردر اسرائیلی مطرح کرد.
به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی دیروز در جلسه هفتگی کابینه‌اش مدعی شد: ایران، هفته گذشته بار دیگر به یک نفت‌کش در خلیج فارس حمله کرده و باعث خدشه‌دار شدن آزادی دریانوردی شد.
منابع مطلع دفاعی و امنیتی در منطقه مدعی شده بودند که این حمله از سوی ایران انجام گرفته است.
تهران در حملات مشابه در سال‌های اخیر، این گونه اتهامات را رد کرده است.
به گزارش ایسنا، ادعای نتانیاهو علیه ایران در پی این مطرح می‌شود که شبکه خبری بی‌بی‌سی، اخیراً در گزارشی مدعی شد که کشتی تجاری کامپو اسکوئر، متعلق به شرکت کشتیرانی زودیاک، جمعه هفته گذشته ۲۱ بهمن/ ۱۰ فوریه در دریای عرب هدف حمله قرار گرفته است. یکی از خبرنگاران شبکه بی‌بی‌سی فارسی به نقل از یک مقام نظامی آمریکایی و یک منبع بلندپایه نظامی در منطقه مدعی شد که «چند شناور و پهپاد ایرانی در حمله به کامپو اسکوئر به کار گرفته شده‌اند».
نفت‌کش کامپو اسکوئر تحت پرچم لیبریا حرکت می‌کند، اما شرکت‌های کشتیرانی مرتبط با آن در انگلیس و یونان مستقر هستند.
وزارت خارجه انگلیس در واکنش به این خبر به بی‌بی‌سی فارسی گفت: شناورها باید آزادانه و منطبق بر قوانین بین‌الملل اجازه حرکت داشته باشند. ما با متحدان بین‌المللی خود در حال همکاری برای روشن شدن واقعیت هستیم.
شرکت زودیاک به بی‌بی‌سی فارسی گفت: نفت‌کش کامپو اسکوئر در ناوگان تحت مدیریت زودیاک نیست. این شناور از طرف شرکت الستون در یونان مدیریت می‌شود. شرکت کشتی‌رانی زودیاک که در بانک‌های داده عمومی به عنوان مالک کامپو اسکوئر آمده، متعلق به ایال اوفر، میلیاردر اسرائیلی است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی