[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۱
  • دوره جدید

رزمگاه مدافعان سلامت، روزنامه شیراز نوین

 شیرازنوین- گروه گزارش

یکی از مراکزی که از ابتدای شیوع ویروس کرونا در شهرستان ممسنی شبانه روز مشغول خدمت رسانی به مردم بوده و است، بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) شهر نورآباد می‌باشد که بخش عمده ای از تخت‌های آن در اختیار بیماران کرونایی است.
در میان کادر درمانی این بیمارستان حضور یک زوج پرستار فداکار برایمان جالب بود. از این رو به مناسبت روز پرستار، مصاحبه‌ای با این عزیزان ترتیب داده شد که خواندنش خالی از لطف نیست. 
می‌خواهیم روایتگر قصه‌ای باشیم از جنس عشق، ایثار، امید و فداکاری که قهرمانانش دو جوان مبارز، یک زوج هم‌سنگر در مصاف با دشمنی منحوس که این روزها جان و سلامتی هم‌وطنانمان را هدف گرفته است.
این زوج جوان از ابتدای شیوع ویروس کرونا در شهرستان ممسنی با آغوش باز در بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) شهر نورآباد از بیماران کرونایی استقبال کرده و گویی خانه شان را به بیمارستان آورده و به کودک چهار ساله خود آموخته اند که برای خدمت به مردم دوری از والدین را باید تحمل کرد؛ از این قبیل مدافعان سلامت در میهن عزیزمان کم نداریم.
مجید صادقی و سحر بهزادی، زوجی که در کنار یکدیگر، در خط مقدم مبارزه با ویروس منحوس کرونا یکی به‌عنوان سوپروایزر و دیگری به‌عنوان پرستار در بخش مراقبت‌های ویژه (آی سی یو) در تلاش برای بهبودی بیماران کرونایی هستند و این روزها در خط مقدم جبهه مصاف با کرونا در قلب بیمارستان شهر نورآباد دوشادوش و پا به پای هم مشغول امداد و خدمات‌رسانی به بیماران مبتلا به ویروس کرونا می‌باشند.
مجید صادقی سوپروایزر بیمارستان نورآباد در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما بیان داشت: عشق به پرستاری باعث شد من و همسرم این رشته را انتخاب کنیم. شاید مهم‌ترین دلیل این انتخاب برای هر دوی ما، ایثار و حس مفید بودنی است که در رشته پرستاری وجود دارد.
مجید صادقی در ادامه گفت: از اینکه در عرصه تلاش برای مبارزه با کرونا هستیم، افتخار می‌کنیم. بهبودی روز افزون بیمارانمان از عناصر مهم روحیه بخش برای ماست. موقع بهبودی بیماران، آرامش و خوشحالی ما مضاعف می‌شود.
صادقی افزود: زیبایی کار این روزهایمان در این است که در این لباس کسی شناخته نمی‌شود؛ نه چهره مشخص است و نه پست و مقام؛ همه با یک هدف مشخص کار می‌کنیم؛ یک رنگ برای از بین بردن ویروس کرونا و سلامت ماندن جان مردم تلاش می‌کنیم.
سوپروایزر بیمارستان نورآباد ادامه داد: از اتفاقات ناراحت کننده برایمان در این روزها، فوت پدرم در اثر ابتلا به بیماری منحوس کرونا بود، این موضوع شوک بزرگی به من و اهل خانواده وارد کرد. من و همسرم به سهم خودمان تمام ثوابی که با انجام مسئولیتمان، شامل حالمان شود را به پدر مهربانم که به دلیل ابتلا به کرونا آسمانی شد، تقدیم می‌نماییم.
در ادامه خانم سحر بهزادی -همسر آقای صادقی- که پرستار بخش آی سی یو بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) است به صحبت با ما ادامه می‌دهد.
این زوج جوان، یک پسر خردسال چهار ساله به نام آرسین دارند. از او در مورد نحوه ارتباط با پسرشان در این روزها پرسیدم، می‌گوید: آرسین پسر چهار ساله‌ام را به خانواده همسرم سپردیم و رفت و آمدها به خانه خودمان بسیار محدود بود. پس از شیوع کرونا دوری از پسرم بیشتر شد. این دوری هر دوی ما را اذیت می‌کند.
در ادامه خانم بهزادی از حس و حال خودش در رویارویی با بیماران بستری شده، مطالبی بیان می‌کند: با توجه به اینکه بنده در بخش مراقبت‌های ویژه مشغول خدمت به بیماران کرونایی هستم، در روزهای اول حجم بالای بیماران، اضطراب را در وجود کارکنان افرایش می‌داد. ارتباط خوبی بین بیمارانی که پر استرس بودند و پرستارانی که باید در اوج استرس، لبخند بر لب بر بالینشان حاضر شوند، باید صورت بگیرد. افزایش مرگ و میر در طول شبانه روز یکی از مواردی بود که برای کادر درمان تازگی داشت و رعب‌آور بود.
سحر بهزادی، همسر مجید که در کنار وی به مداوای بیماران تلاش به خرج می‌هد، با اشاره به تلاش شبانه‌روزی‌شان به همراه همکاران خود، در این زمینه گفت: شیرین‌ترین لحظات کاری خود، روند رو به بهبود و افزایش علائم سلامتی و لبخند رضایت بیماران و دعای خیر آن‌ها در هنگام مرخص شدن از بیمارستان است و بدترین لحظات کاری خود، هنگامی است که دیگر کاری از دستمان برای بهبودی حال وخیم بیمار بر‌نمی‌آید. این زوج پرستار در خصوص حال و هوای این روزهای بیمارستان و روحیه همکاران خود گفتند: خدا را شکر روحیه تمام همکاران بالاست و به لطف پروردگار همه‌ پرسنل بهداشت و درمان با تمام توان مشغول خدمات‌رسانی و مبارزه با این بیماری هستند و کادر بهداشت و درمان تمام تلاش خود را در غلبه بر این بیماری به‌کار گرفته‌اند. این زوجِ پرستار در پایان از مردم تقاضا کردند با توجه به اینکه در موج سوم شیوع بیماری کرونا در شهرستان هستیم، همشهریان عزیز امسال دورهمی یلدا را به‌منظور حفظ‌ سلامتی خود و خانواده‌شان به صورت مجازی برگزار کنند و به هیچ عنوان دید و بازدید حضوری نداشته باشند تا بیش از این شاهد پرپر شدن عزیزانمان نباشیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی