[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

انتظار بیست ساله به سر رسید، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- میثم محجوبی: قرار بود ورزشگاه پنجاه هزار نفری پارس واقع در شهرک میانرود شیراز، روز پنجشنبه با حضور ریاست محترم جمهوری افتتاح شود. ورزشگاهی که از لحاظ ظاهری تقریباً تکمیل شده بود اما به گفته کارکنانش، هنوز چندماهی برای کامل شدن آن زمان لازم است. بدون اطلاع از زمان برگزاری مراسم، حدود ساعت 12ظهر راهی این ورزشگاه شدم. با عبور از زیر پل سردار شهید غلامعلی دست بالا وارد شهرک میانرود شدم. با عبور از میدانی که حلقه‌های المپیک در آن به چشم می‌خورد، به خیابان منتهی به ورزشگاه رسیدم. این بار برای اینکه مجبور به طی مسافت دو کیلومتری برای دور زدن و برگشتن به سمت ورزشگاه نشوم، ماشین را همین طرف پارک کردم تا سریع‌تر بروم و به مراسم برسم. در همین حین پدری همراه با همسر و فرزندش را دیدم که از ورزشگاه خارج شده و به این طرف خیابان آمدند. از پدر پرسیدم: مراسم تموم شد؟ جواب داد: نه هنوز که کسی نیومده. رئیس جمهور هم ظاهراً شهرک صدرا هست و بعد از ظهر میاد. گفتم: پس ملت همینجوری معطل هستن؟ گفت: آره دیگه. البته کسی هم نیومده! وارد ورزشگاه شدم. تعدادی اتومبیل در نقاط مختلف ورزشگاه به چشم می‌خورد و فضای سمت راست درب ورودی که دو شب پیش دیده بودم، حالا مسطح شده بود و حدود بیست اتومبیل در آن پارک کرده بودند. حالا بیلبورد خوشامدگویی به رئیس جمهور هم نصب شده و کمی جلوتر هم بیلبورد خوشامد به وزیر ورزش و جوانان. درست از این بیلبورد که عبور کردم، صدای بلندگوی استادیوم به گوش رسید. ظاهراً خود مهندس سلطانی فر بود که داشت وعده‌ای می‌داد با این مضمون که قرار است در سال جدید، یک مجموعه ورزشی مخصوص بانوان شیرازی ساخته شود. 
دکتر روحانی: گفته بودم این ورزشگاه به هر قیمتی باید ساخته شود
با گام‌های سریع‌تر رفتم ببینم آیا خود وزیر در ورزشگاه حضور دارد یا فقط صدای اوست که در حال پخش از بلندگوهاست. قبل از اینکه به پله‌های ورود به سکوها برسم، صدای شیخ حسن روحانی به گوش رسید: «یکی از چیزهایی که من در شیراز وقتی دیدم دچار حیرت شدم، همین ورزشگاه بود. ساخت این ورزشگاه خب بیست سال پیش شروع شده» حالا به سکوها رسیدم و دیدم که بله ریاست جمهوری از طریق ویدئو کنفرانس و اسکوربورد ورزشگاه در حال صحبت با علاقه‌مندان حاضر در استادیوم هستند. به سمت راست نگاهی انداختم و دیدم حدود دویست نفر آقا و خانم مشغول تماشای صحبت‌های آقای دکتر هستند. دکتر ادامه داد: «از سال 76 کار ساخت این ورزشگاه آغاز شده، کلنگ زده شده و خیلی برای من ناراحت کننده بود. من با آقای دکتر نوبخت تماس گرفتم و گفتم هر مقدار پول که لازم هست باید پرداخت شود و این ورزشگاه به هر قیمتی که هست باید تکمیل و افتتاح شود. مردم شیراز بیست سال است که منتظر این ورزشگاه هستند. آن هم برای جوانان عزیزی که نیاز دارند به یک فضای ورزشی و خوشحالم که امروز هم الحمدلله این مسئله تحقق پیدا کرده و این ورزشگاه و بزرگ و خوبی که من از طریق سایت عکس‌هایش را دیدم که ورزشگاه بسیار مناسبی هست و خبر خوشحال کننده‌ای که شما اعلام کردید که ساخت یک مجموعه بزرگ ورزشی در شیراز برای بانوان قرار است آغاز شود و عملیات اجرایی‌اش به زودی شروع می‌شود و این خیلی مهم است که ما برای بانوان تمام امکانات ورزشی را فراهم بکنیم. اگر ما می‌خواهیم سلامت جامعه ما تأمین شود راهش ورزش است. ورزش نقش بسیار مهمی دارد. حالا جوان‌ها و آقایان همه فضاهای خدا برایشان آماده است که یک لباس ورزشی بپوشند و شروع کنند به ورزش. اما خانم‌ها کارشان یک مقداری سخت‌تر است و در چارچوب‌های فرهنگی که ما داریم، باید ورزشگاه‌های مناسب برای بانوان آماده شود تا آنها بتوانند هم نشاط داشته باشند، هم سلامت داشته باشند و هم یک تفریح سالمی داشته باشند و اوقات فراغتشان رو بگذرانند.» و بلافاصله و خیلی یکهویی ورزشگاه را افتتاح کرد! «به نام خداوند بزرگ و با توسل به روح بلند پیامبر عظیم‌الشأن اسلام، بهره برداری از مجموعه ورزشی پارس شیراز را آغاز می‌کنیم» و بدین ترتیب درست رأس ساعت 12:56 ظهر روز پنجشنبه 31فروردین1396 و بدون هیچگونه تشریفات خاصی، ورزشگاه بزرگ پارس شیراز افتتاح شد. ورزشگاهی که از لحاظ ظاهری، حدود یک چهارم از مرحله نصب سقف آن باقی مانده است و بقیه کارهای نیمه کاره هم مربوط به آسفالت کردن قسمت پارکینگ و راهروی ورودی است. البته به جز سالن دومیدانی که در نزدیکی استادیوم فوتبال قرار است ساخته شود و به نظر می‌رسد هنوز چندماهی به تکمیل آن باقی مانده 
باشد. 
اما در مورد نحوه بهره‌برداری از این استادیوم هنوز چیزی اعلام نشده و شاید بهتر باشد که برای شروع، مسابقات فصل آینده تیم یا تیم‌هایی که در لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور حضور خواهند داشت، در این ورزشگاه برگزار شود؛ البته اگر تیمی از شیراز موفق به حضور در مسابقات فصل آینده در این دسته بشود. در حال حاضر این موضوع در هاله‌ای ابهام قرار دارد. چون سرنوشت فجرسپاسی کمتر از 10روز دیگر و سرنوشت برق نوین حدود 4هفته دیگر مشخص خواهد شد و امیدواریم هر دو تیم مجوز حضور در مسابقات فصل آینده لیگ دسته اول را کسب کنند و سال آینده در چنین روزهایی جشن صعود به لیگ برتر را در همین استادیوم برپا کنیم.
یکی از مسائل مهم دیگر در مورد بهره برداری از این استادیوم، مسئله پوشش تلویزیونی است که باید با همت صدا و سیما و مسئولان مربوطه، کیفیتی متفاوت از آنچه تاکنون در مسابقات فوتبال شیراز از استادیوم حافظیه یا دستغیب شاهد بوده ایم را در زمینه تعداد دوربین‌ها و نحوه کارگردانی تلویزیونی آن شاهد باشیم. اتفاقی که با افتتاح استادیوم‌های تبریز و اصفهان به خوبی رخ داد و شیراز می‌تواند عملکردی به مراتب بهتر از آنها در این زمینه ارائه دهد.
همچنین در مورد بازی افتتاحیه این ورزشگاه هم می‌توان رایزنی‌هایی انجام داد تا یکی از بازی‌های دوستانه تیم ملی فوتبال یا یک دیدار نمادین بین پیشکسوتان شیراز و پیشکسوتان تیم ملی ایران برگزار شود. حتی می‌توان یک دیدار بین ستارگان سابق تیم‌های برق شیراز و فجر شهید سپاسی در این ورزشگاه ترتیب داد که می‌تواند آغازگر آشتی دوباره بین مردم شیراز با تیم‌های شهرشان در این استادیوم دل‌فریب باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی