[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۳
  • دوره جدید

در فرودگاه‌های فارس فرودگاه قرنطینه شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در دویست و سی و دومین نشست دانشگاهی ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹، بر تشدید مراقبت‌های بهداشتی در فرودگاه‌های استان تأکید کرد. به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» با اشاره به گزارش‌هایی مبنی بر شیوع نوع جهش یافته ویروس کووید 19 در برخی کشورها به ویژه کشور انگلیس، برای رعایت کامل پروتکل‌ها و افزایش مراقبت‌های بهداشتی، بر تشدید نظارت‌های فرودگاه‌های استان به ویژه پروازهای خارجی تأکید کرد.
او تشدید مراقبت‌های بهداشتی در مبادی ورودی به ویژه فرودگاه‌های استان را از جمله راهکارهای مهم در تأمین سلامت شهروندان در مقابله با نوع جهش یافته ویروس کووید 19 عنوان کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه از ابتدای شیوع کرونا در کشور مبادی ورودی استان فارس نیز زیر ذره بین کارشناسان بهداشتی دانشگاه قرار گرفت، افزود: طبق گزارش‌های واصله نوع جهش یافته ویروس کرونا در کشور انگلیس مشاهده شده که باید برای ورود احتمالی آن، فرودگاه‌های استان به ویژه پروازهای خارجی تحت نظارت و بررسی بیشتر قرار بگیرند.
دکتر لطفی در این نشست ضمن بررسی آمار نمونه‌های انجام شده آزمایش کرونا طی روز جمعه تا شنبه در فارس، به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کروناویروس پرداخت.
او همچنین در این نشست روند انجام تست‌های pcr در مراکز ۱۶ ساعته، اقدامات کارگروه‌های مختلف ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹ و اجرای طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» را ارزیابی کرد. معاونان و مدیران ارشد دانشگاه نیز توضیحاتی در خصوص حوزه‌های مختلف مانند فعالیت مراکز ۱۶ ساعته درمان سرپایی کرونا، اعمال جراحی الکتیو، عملکرد طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی»، تجهیزات و امکانات، وضعیت بیماران بستری کووید ۱۹، اقدامات کارگروه‌های مختلف و پیگیری مصوبات ستاد، درصد اشغال تخت‌های عادی و ویژه، وضعیت ابتلا در شهرستان‌های استان و انجام تست‌های کروناویروس، ویزیت بیماران از سوی اساتید و نوبت کاری پزشکان، ارائه کردند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی