[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۶
  • دوره جدید

اولویت، استفاده از واکسن داخلی است ، روزنامه شیراز نوین

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه جمعیت هلال احمر تا میزانی که بتواند در زمینه واردات واکسن اقدام کند، در راستای اهداف عالیه نظام و سیاست‌های کلی وزارت بهداشت اقدام خواهد کرد، گفت: آمادگی داریم از واکسن‌های اهدایی سایر کشورها استفاده و برای وارد کردن واکسن کرونا اقدام کنیم تا بخشی از بار بیماری کاهش یابد. کریم همتی درخصوص نحوه تأمین واکسن کرونا اظهار کرد: سیاست کلی وزارت بهداشت این است که از واکسن ایرانی که در حال ساخت است و مراحل آزمایشی انسانی آن از روز یکشنبه شروع شده، استفاده شود که این موضوع مورد تأکید مقام معظم رهبری و رئیس جمهور است تا از واکسن تولید داخل استفاده کنیم. به گزارش ایسنا، وی افزود: کارآزمایی بالینی آن کمی زمان می‌برد و پس از مشخص شدن نتایج آن تا اردیبهشت‌ماه یا خردادماه سال آینده، از این واکسن استفاده می‌شود.
رئیس جمعیت هلال احمر گفت: جمعیت هلال احمر همیشه از کمک‌های داخلی و بین‌المللی استفاده کرده است؛ قول‌هایی داده شده که تا میزانی که امکان دارد در زمینه وارد کردن واکسن و همچنین تولید واکسن داخلی اقدام کنیم. همتی افزود: در این راستا هماهنگی‌ها با وزارت بهداشت انجام می‌شود اما اولویت، استفاده از واکسن تولید داخل و کاهش آلام و نگرانی‌های هم‌وطنان است. وی بیان کرد: جمعیت هلال احمر تا میزانی که بتواند در زمینه واردات واکسن اقدام کند، در راستای اهداف عالیه نظام و سیاست‌های کلی وزارت بهداشت اقدام خواهد کرد. آمادگی داریم از واکسن‌های اهدایی سایر کشورها استفاده و برای وارد کردن واکسن کرونا اقدام کنیم تا بخشی از بار بیماری کاهش یابد.
رئیس جمعیت هلال احمر افزود: برخی از هم‌وطنان از خارج کشور برای اهدای واکسن تولید خارج اعلام آمادگی کرده‌اند که روند آن در حال انجام است تا به نتیجه برسد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی