[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

سردار جعفری: جشن خودکفایی بنزین این هفته رقم خواهد خورد ، روزنامه شیراز نوین

ساعت24: فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بازدید از پالایشگاه ستاره خلیج فارس گفت: با افتتاح پالایشگاه ستاره خلیج فارس، جشن خودکفایی بنزین کشور در هفته جاری رقم خواهد خورد.
سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیش از ظهر دیروز در بازدید از پالایشگاه ستاره خلیج فارس در بندرعباس با قدردانی از همت جهادی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در ساخت این پالایشگاه گفت: پالایشگاه ستاره خلیج فارس به عنوان نخستین پالایشگاه طراحی شده بر اساس خوراک میعانات گازی در سه فاز ۳۶۰هزار بشکه‌ای در کنار پالایشگاه فعلی بندرعباس با همت و تلاش جهادی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء ساخته شده است و قادر به تولید روزانه ۳۷میلیون لیتر بنزین می‌باشد که در حال حاضر میزان تولید آن ۱۲میلیون لیتر است.
سرلشکر جعفری با بیان اینکه این پالایشگاه بزرگترین پالایشگاه جهان به لحاظ وسعت است، اظهار داشت: مساحت ۷۰۰هکتاری پیش بینی شده قابلیت توسعه آن در آینده را فراهم کرده است.
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه در مراحل ساخت پالایشگاه ستاره خلیج فارس بیش از ۱۰هزار نفر نقش آفرین بوده اند، تصریح کرد: ملت ایران استحضار دارند که در حال حاضر نیاز کشور ۵۹میلیون لیتر بنزین در روز است که بیش از ۱۰میلیون لیتر آن از خارج از کشور تأمین می‌شود.
وی افزود: با راه اندازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس نه تنها کشور در تأمین بنزین مورد نیاز خودکفا شده است، بلکه قادر هستیم صادرات بنزین به کشورهای دیگر را نیز آغاز کنیم.
سرلشکر جعفری در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه موضوع «اقتصاد مقاومتی» بدون مدیریت جهادی و نگاه انقلابی محقق نمی‌شود، گفت: کانون اصلی و منشأ این نوع نگاه، اخلاص، فداکاری و روحیه جهادی دوران دفاع مقدس است که امیدواریم با توسعه و تعمیق این نگاه مشکلات کشور مرتفع گردد.
وی افزود: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در این عرصه تنها پشتیبان و حامی جدی ما بوده که نه تنها از حرکت‌های جهادی و انقلابی دفاع، بلکه همگان را به تعمیق و گسترش آن توصیه می‌کنند.
فرمانده کل سپاه از ساخت پالایشگاه ستاره خلیج فارس به عنوان توانمندی ارزشمند و تجربه‌ای گرانسنگ یاد کرد و خطاب به تلاشگران و مهندسان جوان این پالایشگاه گفت: تردیدی نیست که اگر در اجرای این پروژه باور توان و ظرفیت داخلی و نگاه انقلابی و مدیریت جهادی وجود نداشت سرنوشت این پروژه مشخص نبود، به همین دلیل شما می‌بایست این تجربیات را ثبت و آن را بهینه و کارآمدتر کنید. وی خاطرنشان کرد: خدمت رسانی به مردم و انجام کارها در کشور در صورتی که براساس الگوهای دینی و انقلابی به انجام رسد، به طور قطع نتایج شگفت انگیزی را به دنبال خواهد داشت که این وضع مطلوب است؛ هنر ما باید در این باشد که بدانیم در کجای کار قرار داشته و فاصله ما با وضع مطلوب به چه میزان است.
سرلشکر جعفری در ادامه با بیان اینکه بنده به قصد بازدید از حاصل زحمات مجاهدان عرصه اقتصاد کشور و خسته نباشید به تمامی عوامل اجرایی و مدیران این پروژه و تبریک به ملت ایران به واسطه این دستاورد بزرگ و تاریخی در جمع این عزیزان حضور پیدا کرده ام، تصریح کرد: افتخار دارم این نوید را به ملت ایران بدهم که طی چند روز آینده «جشن خودکفایی بنزین کشور» با افتتاح رسمی پالایشگاه ستاره خلیج فارس رقم خواهد خورد.
فرمانده کل سپاه در پایان با تأکید بر اینکه افتتاح این پالایشگاه بار دیگر اثبات «ما می‌توانیم» ایرانی‌ها را به رخ دشمنان و آنانی که فکر می‌کنند بایستی با فشار و تحریم ما را نیازمند خود نگه دارند، خواهد بود، گفت: به فضل الهی این روحیه انقلابی و مدیریت جهادی دستاوردهای جدیدی در عرصه‌های دیگر اقتصادی را به دنبال خواهد داشت و ثمرات حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی و تکیه بر خودباوری بومی را به همگان نشان خواهد داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی