[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۸
  • دوره جدید

فرمانده کل سپاه: برای هرگونه واکنش آماده‌ایم، روزنامه شیراز نوین

فرمانده کل سپاه درباره تحرکات اخیر در منطقه با بیان اینکه این تحرکات بازتاب پیامدهای ناشی از اشتباه سال گذشته آمریکایی‌ها در به شهادت رساندن سردار بزرگ سپاه اسلام و ابومهدی المهندس و یارانش است، تصریح کرد: در هر صورت ما برای هرگونه واکنش آماده هستیم.
به گزارش ایسنا، سرلشکر پاسدار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیش از ظهر دیروز جمعه در حاشیه مراسم اولین سالگرد شهادت شهید قاسم سلیمانی که در دانشگاه تهران برگزار شد، در پاسخ به پرسش ایسنا درباره تحرکات اخیر دشمنان در منطقه اظهار کرد: به هر شکل تحرکات دشمن رفتاری مربوط به خود است اما ما معتقدیم که این تحرکات بازتاب پیامدهای ناشی از اشتباه سال گذشته آمریکایی‌ها در به شهادت رساندن سردار بزرگ سپاه اسلام و ابومهدی المهندس و یارانش است که بغض فشرده‌ای را میان جوانان و غیر جوانان جهان اسلام ایجاد کرده‌ است.
وی با بیان اینکه این بغض فشرده مثل یک کابوس همیشه آمریکایی‌ها را رنج می‌‌دهد و آنها برای نجات از این کابوس خطرناکی که احساس می‌کنند دست به یک سلسله تحرکاتی می‌زنند، تصریح کرد: در هر صورت ما برای هرگونه واکنش آماده هستیم.
فرمانده کل سپاه همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا امروز جمهوری اسلامی ایران از اینکه شاید ترامپ حمله یا اشتباهی علیه ایران انجام دهد، نگرانی دارد، تأکید کرد: ایران هیچ نگرانی ندارد و ما برای دفاع از استقلال خود، منافع حیاتی و دستاوردهای انقلاب بزرگمان آماده هستیم و این آمادگی را ظرف ۴۱ ساله گذشته ایجاد کردیم.
سرلشکر سلامی خاطرنشان کرد: امروز برای رویارویی با هر قدرتی، هیچ مشکل، نگرانی و دغدغه‌ای نداریم. ما حرف‌های نهایی خود را در میدان نبرد با دشمنانمان خواهیم زد.
وی با تأکید بر استمرار راه شهدای مقاومت، به ویژه سپهبد شهید قاسم سلیمانی گفت: بعد از شهادت سردار سلیمانی، شعله‌های مقاومت برافروخته‌تر از گذشته شد و جوانان جهان اسلام امروز هم برای بیرون راندن آمریکایی‌ها از منطقه و شکست دادن قطعی صهیونیست‌ها، هم برای گرفتن انتقام خون شهیدان و هم برای آزادسازی همیشه مسلمانان از سیطره و سلطه سیاسی اقتصادی و فرهنگی دنیای غرب با محوریت و شرارت افزایی آمریکایی‌ها مصمم‌تر از گذشته هستند.
 وی در پاسخ به پرسشی درباره تداوم مسیر انتقام سخت که در منطقه شروع شده است، اظهار کرد: انتقام سخت نقطه نیست؛ بلکه یک مسیر است؛ البته ما انتقام نقطه ای این سردار بزرگ و همرزمانش را از عاملان و آمران آن خواهیم گرفت که جدا از همه مسیری است که ما طی می‌کنیم؛ یعنی آنانی که در این شهادت‌ها دست داشتند، آرام نخواهند بود. اما زمان، مکان و کیفیت تابع شرایط خاصی است که به وجود خواهد آمد و ما آن شرایط را به اذن خدا به وجود خواهیم آورد. 
سرلشکر سلامی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره اینکه وانمود کردن دشمنان به آرایش نظامی در منطقه طی روزهای اخیر، تصریح کرد: این مهم نیست که آنها چه تصمیمی می‌گیرند، بلکه تصمیم ما مهم است؛ ما تصمیم گرفته ایم که با همه قدرت و ظرفیت و قوت در مقابل هر دشمن کوچک و بزرگ بایستیم و پیروزی برای ما قطعی است؛ چراکه ما هم دشمن و هم خودمان را می‌شناسیم. ما اراده کرده ایم که بر دشمن غلبه کنیم و همان طور که سردار سلیمانی گفت همه مرد میدان هستیم؛ دشمن اگر آرزوی شکست دارد، وارد میدان شود و ما در میدان حاضر هستیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی