[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۶
  • دوره جدید

هم‌رزم شهید سلیمانی: سردار سلیمانی عمق استراتژیک ایران را توسعه داد، روزنامه شیراز نوین

به گزارش ایرنا، رئیس نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در فارس و هم‌رزم شهید سپهبد قاسم سلیمانی گفت: سردار عمق استراتژیک دفاعی ایران را ۲ هزار کیلومتر جلو برد و می‌گفت یک روز آرزو داشتیم در اروند وضو بگیریم اما امروز به کنار دریای مدیترانه رفته‌ایم و خط پدافندی و دفاعی ما در کنار رژیم صهیونیستی است.
سردار لطف الله یداللهی در گفت و گو با ایرنا به آشنایی خود با سردار سلیمانی در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: لشکر ۳۳ المهدی(عج) با لشکر ۴۱ ثارالله کرمان به دلیل رفاقت سردار حاج قاسم سلیمانی و سردار محمدجعفر اسدی فرماندهان وقت این ۲ لشکر، در بسیاری از عملیات‌ها در کنار یکدیگر فعالیت می‌کردند.
وی با بیان اینکه دوستی سردار سلیمانی و سردار اسدی بسیار زیاد بود و حتی سردار سلیمانی به سردار اسدی بابا می‌گفت، اظهار کرد: فیض این آشنایی به من هم رسید و از آنجا که من جانشین لشکر المهدی(عج) بودم با سردار سلیمانی مأنوس شدم و ارتباط معنوی، قلبی و روحی با یکدیگر داشتیم.
هم‌رزم شهید سلیمانی گفت: گاهی من در لشکر ثارالله خدمت سردار سلیمانی می‌رسیدم و گاهی نیز او در لشکر المهدی(عج) حضور پیدا می‌کرد.
سردار یداللهی افزود: در نشست‌ها تبادل نظر و تبادل تجربه و صحبت و گفت و گو و بحث درباره عملیات‌ها صورت می‌گرفت و روز به روز انس و الفت و برادری ما بیشتر می‌شد.
وی با اشاره به روزهای دشوار عملیات کربلای پنج، گفت: سردار سلیمانی تا مرز شهادت نیز پیش رفت اما با ورود بهنگام گردان فجر لشکر ۳۳ المهدی(عج) به فرماندهی شهید جاویدی، خدا خواست او بماند و فتوحات و افتخارات دیگری را بیافریند.
فرمانده پیشین سپاه ناحیه فارس گفت: در آخرین روزهای جنگ که شرایط خاصی وجود داشت، شهید سلیمانی را در جاده خرمشهر- اهواز دیدم که با تعداد کمی از فرماندهان و نیروها استوار و محکم در مقابل دشمن بعثی که مقداری گستاخ شده بود ایستاده بود؛ بعد که رهبر معظم انقلاب در جبهه‌ها تشریف بردند و صحبت کردند وضعیت جبهه تغییر کرد تا قطعنامه پذیرفته شد.
 فرماندهی سردار سلیمانی، دلی بود
سردار یداللهی افزود: پس از پایان جنگ من در سپاه به فعالیت خود ادامه دادم و پنج تا ۶ سال فرمانده سپاه استان فارس بودم و سپس سال ۱۳۷۵ به تهران رفتم و با توجه به آشنایی قبلی که با شهید سلیمانی داشتم، درخواست کرد تا خدمت او در نیروی قدس بروم.
وی ادامه داد: ۱۵ سال در محضر سردار سلیمانی در سپاه قدس بودم و روز به روز علاقه و ارادت من به سردار بیشتر می‌شد؛ چون فرماندهی او، فرماندهی دلی بود؛ یعنی سعی می‌کرد افراد را به جای نمک گیر کردن، محبت گیر کند و تکیه کلام او «فدات شم» و «دست‌بوسم» بود و زمانی که با افسران جزء و افسران ارشد روبه‌رو می‌شد این حرف را با تبسم می‌گفت.
وی اضافه کرد: سردار سلیمانی هر زمان می‌خواست دستور بدهد می‌گفت فدات شوم، این کار را انجام بده یا ابراز علاقه می‌کرد و در مقابل تمام پاسداران دست به سینه بود.
هم‌رزم شهید سلیمانی گفت: روزی که سردار درجه سرلشکری گرفت و به نیروی قدس آمد تمام نیروها برای استقبال او آمدند و گوسفند جلوی او ذبح کردند، سردار سلیمانی آن زمان دست به درجه خود گذاشت و گفت این درجه برای همه شماست و من به نمایندگی از همه شما این درجه را گرفتم.
 سردار سلیمانی اهل باند و گروهی نبود
سردار یداللهی افزود: سردار سلیمانی بیشتر به دنبال هم‌افزایی و سربازگیری برای ولایت بود؛ خودش نیز ذوب در ولایت بود.
وی ادامه داد: سردار سلیمانی اهل هیچ گروه و باندی نبود بلکه ذوب در ولایت و به دنبال اجرای فرمان نایب امام زمان(عج) حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بود و تا آخرین لحظه با تمام توان اجرای فرمان معظم له را دنبال می‌کرد.
 شخصیت سردار سلیمانی خاص جنگ نبود
فرمانده پیشین سپاه ناحیه استان فارس با بیان اینکه شخصیت سردار سلیمانی از ابعاد مختلف باید مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد، گفت: شخصیت او خاص جنگ نبود و در جبهه دیپلماسی و... فعال بود.
 سردار سلیمانی، شهید بین‌المللی و تاریخی شد
سردار یداللهی با بیان اینکه شهید سلیمانی یک شهید بین‌المللی و تاریخی شد، افزود: جمعیت ده‌ها میلیونی در مراسم‌های تشییع سردار سلیمانی شرکت کردند که این‌ها افرادی آگاه و روشن بودند و با شناخت عمیقی که از او داشتند و رابطه دلی که برقرار شده بود و اینکه دیدند او پای کار انقلاب و اسلام است و از امنیت مردم دفاع کرده و نگذاشت آسیبی به امنیت کشور وارد شود، آمدند حق او را ادا کردند؛ البته نمی‌شود حق او را ادا کرد.
وی ادامه داد: امیدوارم شهید سلیمانی با سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبداالله الحسین(ع) محشور شود و ما نیز بتوانیم از خون این شهید پاسداری کنیم.
 الگوی شهید سلیمانی، دست‌یافتنی است 
هم‌رزم شهید سلیمانی در پاسخ به این سؤال که نسل جدید انقلاب اسلامی برای دنبال کردن راه شهید سلیمانی در چه مسیری باید قرار گیرند، گفت: نباید طوری صحبت کنیم که شهید سلیمانی دیگر دست یافتنی نیست؛ شهید سلیمانی روستا زاده‌ای بود که از روستاهای کرمان آمد و پیشینه و سابقه قبل از انقلاب او نیز مشخص بود؛ وارد جنگ شد و دوره جنگ او را ساخت.
سردار یداللهی افزود: شهید سلیمانی قلبش به سمت ولایت بود و تابش نور ولایت بر قلب او اثر گذاشت؛ یعنی برای خدا پای اجرای فرمان نایب امام زمان(عج) بود و اعتقاد داشت هرکس حرف حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را اجرا کند، حرف امام زمان(عج) را اجرا کرده است و برای این اعتقاد کار می‌کرد. وی ادامه داد: گاهی ما ولایت را می‌پذیریم و قبول داریم اما با تمام توان ولایت را یاری نمی‌کنیم؛ ولایت یاری شهید سلیمانی زبانزد بود و این بزرگ‌ترین ویژگی اوست.
 هرکس پای کار ولایت باشد، شهید سلیمانی می‌شود
رئیس نهاد نمایندگی ولی فقیه در استان فارس بیان کرد: امروز هرکس در بعد علمی، صنعت، اقتصاد، سیاست و فرهنگ پای کار ولایت باشد و ولایت را یاری کند، شهید سلیمانی می‌شود؛ شهید سلیمانی شدن دور از دسترس نیست که بگوییم شهید سلیمانی دست یافتنی نیست. سردار یداللهی افزود: شهید سلیمانی تربیت یافته مکتب امام خمینی(ره) و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بود و خیلی‌ها در کشور ما هستند که همان راه را دنبال می‌کنند.
وی ادامه داد: فرماندهان گمنامی در تراز او در کشور داریم که مشغول خدمت هستند؛ جوانان آینده می‌آیند که مثل شهید سلیمانی در زمینه‌های مختلف خدمت کنند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی