[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۵
  • دوره جدید

جاده‌ها شلوغ شد ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش ایرنا، رئیس مرکز مدیریت راه‌های فارس گفت: تردد خودروهای سواری در محورهای استان طی یک هفته گذشته و با اعلام شرایط نارنجی ۱۵ درصد نسبت به هفته نخست اعلام وضعیت قرمز در آذرماه افزایش یافت.
حمید احمدی، دیروز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با اعلام وضعیت قرمز در استان فارس، تردد خودروها در محورهای استان حدود ۳۰ درصد کاهش داشت که پس از اعلام وضعیت نارنجی، ۱۵ درصد بر تردد خودروها افزوده شد.
وی تعداد دستگاه‌های تردد شمار نصب شده در محورهای پرتردد استان را ۱۲۶ دستگاه برشمرد و ادامه داد: بررسی آمار تردد در محورهای استان در هفته گذشته نسبت به هفته قبل از آن نشان می‌دهد که تردد در محورهای شیراز - مرودشت هشت درصد کاهش، آباده - شهررضا ۱۶ درصد کاهش، شیراز - سپیدان هشت درصد کاهش و سپیدان - یاسوج ۲ درصد کاهش داشته است. او اظهار داشت: همچنین در محور سروستان - شیراز سه درصد افزایش، محور فسا - داراب سه درصد کاهش، محور لار - بندرعباس پنج درصد افزایش و محور فسا - استهبان ۳۵ درصد افزایش داشته‌ایم. رئیس مرکز مدیریت راه‌های فارس بیان کرد: به طور میانگین میزان تردد در محورهای استان در هفته اخیر نسبت به هفته قبل از آن چهار درصد و نسبت به مدت مشابه پارسال نیز ۱۴ درصد کاهش داشته است. احمدی، محور شیراز - مرودشت را پرترددترین محور استان برشمرد و افزود: طی یک هفته گذشته ۲۷۲ هزار و ۶۵۱ تردد در این محور ثبت شد که این میزان در هفته قبل از آن ۲۹۵ هزار و ۱۱۰ تردد بوده است. با شروع موج جدید شیوع بیماری کرونا و سیر صعودی آمار مبتلایان و جان باختگان، طرح جامع محدودیت‌های کرونایی از روز شنبه اول آذرماه همزمان با سراسر کشور در استان فارس به اجرا درآمد.
از جمله محدودیت‌های اعمال شده محدودیت تردد در مبادی بین شهر و ورودی شهرهای دارای وضعیت قرمز و نارنجی بود و به خودروهای غیربومی اجازه ورود به این شهرها داده نمی‌شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی