[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۴
  • دوره جدید

مجلس مانع نادیده‌گرفتن حق مردم فارس شود، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: مدیران و برنامه ریزان کشور حقوق مردم استان فارس را به واسطه نجابت و آرامشی که دارند، نادیده نگیرند و مجلس باید در این راستا کمک کند.
به گزارش مهر، آیت الله لطف الله دژکام بعد از ظهر دیروز سه شنبه در دیدار با نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: عموماً شیعیان توفیقاتی که پیدا می‌کنند به خاطر احترام گذاری به اهل بیت(ع) است و این مورد زمینه مهم توفیق است. وی تصریح کرد: توقعات از مجلس جدید به مراتب بیشتر است و در استان فارس که همه سر سفره حضرت احمد بن موسی(ع) نشسته‌ایم، از ابعاد مختلف نیز از مجلس انتظار داریم که حرکتی ایجاد شود.
تولیت استان مقدس احمدی و محمدی(ع) تصریح کرد: استان فارس ظرفیت‌های ویژه ای داشته و دارد و مردمان این خطه اهل ادعا و توقع نیستند و بی‌سروصدا کار را پیش می‌برند؛ ادعا نداشتن و کار کردن بسیار ارزشمند است و انصافاً همین طور است و این روحیه در خود شیراز از اطراف آن بیشتر است که در بی ادعایی بسیار تلاش می‌کنند. آیت‌الله دژکام ادامه داد: بر اساس آمار و ارقام، عموماً در شیراز حرکت‌ها خودجوش و مردمی است؛ بدون اینکه بخواهند بار را بر دوش مدیران و مسئولان بگذارند و این مزیتی است که مردم این منطقه دارند. ولی از طرفی این توقع هم وجود دارد که مدیران و برنامه ریزان کشور حقوق این مردم را به واسطه نجابت و آرامشی که دارند، نادیده نگیرند و اگر مجلس کمک دهد تا عدالت در همه شئونش ازجمله توزیع عادلانه ثروت در کشور محقق شود، این جهت نیز تأمین می‌شود.
نماینده ولی فقیه در استان فارس تأکید کرد: اینکه ۱۶میلیون سفر درون شهری و برون شهری به قصد زیارت شاهچراغ(ع) در طول سال انجام می‌شود، کاملاً معنادار است و نشان از محوریت و اهمیت این بارگاه مقدس دارد و ما توقع داریم اگر دوستانی هستند که آن ارزش معنوی را متوجه نمی‌شوند، لااقل از این جهت حرم را مدنظر قرار دهند که اگر آبادی دنیا را می‌خواهید، راهش در توجه ویژه به عمران و آبادانی و از بن بست خارج شدن این حرم است و اگر ما آخرت را بخواهیم، باید به اهل بیت(ع) توجه کنیم. وی یادآور شد: در بودجه سال گذشته عددی که برای حمایت از حرم‌های مطهر پیش بینی شده بود بسیار ناچیز و ناکافی بوده است.
امام جمعه شیراز تأکید کرد: حرم مطهر شاهچراغ(ع) و شهر شیراز که حوزه فرهنگی ماست و باید تعاملات تاریخی آن با دیگر کشورها و مناطق دنیا احیا شود، با این وضعیت و کمبودها نمی‌شود.
آیت الله دژکام افزود: یکی از کسانی که در این حرم مطهر دفن است، فرماندار حیدرآباد هند بود؛ یعنی ما در یک منطقه جغرافیایی وسیع نفوذ معنوی داریم و ظرفیت این ارتباطات را از دست داده‌ایم و کاری نمی‌کنیم. اگر این ظرفیت‌ها را حمایت کنند، قابل توسعه دادن است و خدا می‌داند چقدر از امکانات ما در خارج از کشور ضایع می‌شود که فقط با ارتباط با مجموعه‌های حرم مطهر قابل احیاست. تولیت استان مقدس احمدی و محمدی(ع) گفت: از لبنان، عمان، عراق، سوریه و سایر کشورها گردشگر مذهبی داریم. در اینجا توریسم پزشکی هم میدان دارد و می‌آیند و کارهای درمانی خود را انجام می‌دهند. اگر می‌خواهیم این ظرفیت‌ها فعال شود، حمایت لازم دارد اما در قدم اول، به تنهایی نمی‌توانیم این کارها را انجام دهیم؛ اما بعد از حمایت مجموعه کم کم جواب می‌دهد و مستقل کار خواهد کرد. وی ادامه داد: تلاش کنیم در بودجه سال آینده هم این مسئله لحاظ شود و هم سرفصلی باز شود تا بتوانیم در ادامه نیز به خوبی کار کنیم. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی