[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۶
  • دوره جدید

بیماران اوتیسم همراه می‌خواهند ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، دکتر علیرضا پاک‌فطرت نماینده مردم شهرستان‌های شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در بازدید از مرکز جامع اوتیسم فارس، ضمن دیدار و گفت‌وگو با اعضای هیئت مدیره و مدیریت این مجموعه توان بخشی و قدردانی از زحمات کادر شاغل در این مرکز اظهار داشت: کار کردن در مراکز درمانی، بازپروری، توان بخشی معلولان ذهنی و حرکتی به ویژه کارکردن در مراکز نگهداری کودکان اوتیسم بسیار سخت و طاقت‌فرساست و فقط با عشق و ایثار است که می‌توان به کار در چنین مجموعه‌هایی دل بست و عادت کرد وگرنه با این سختی و صعوبت کارها در اینگونه جاها کمتر کسی می‌تواند دوام بیاورد.
وی ضمن تأکید بر این مهم که مسئولان وزارت بهداشت و درمان و عزیزان مسئول در ادارات علوم پزشکی و بهزیستی فارس باید برای کمک به مرکز اوتیسم فارس همراه و هماهنگ باشند، گفت: اگر باور داریم که کودک اوتیسم نیازمند توجه و حمایت است در کمک کردن به این‌ها و خانواده‌هایشان که رنج و نگرانی مفرطی را متحمل می‌شوند، نباید لحظه‌ای درنگ کنند.
دکتر علیرضا پاک‌فطرت افزود: کار در مراکز اتیسم، انسان‌های پای کار و عاشق می‌خواهد که بحمدالله با ترکیب خوبی که از خواهران و برادران فعال و متخصص در مرکز جامع اوتیسم فارس مشاهده می‌گردد؛ این افراد دلسوز و عاشق حضوری مؤثر و ارزشمند دارند.
این نماینده مجلس یازدهم یادآور شد: در بیشتر ممالک دنیا اماکن عام‌المنفعه و حمایتی، خیریه‌ها و مراکز توان بخشی، با همراهی و مشارکت شهرداری‌ها ساخته، اداره و مدیریت می‌شود؛ لذا شهرداری و شورای شهر، بهزیستی، علوم پزشکی، مجمع خیرین سلامت و اداره کل مسکن و راه‌سازی استان در ارائه خدمات، مجوزها، امکانات و حمایت‌های لازم به مرکز اوتیسم فارس دریغ و تعلل نکنند. ما هم به عنوان نماینده مردم هر کاری برای پیشبرد اهداف و برنامه‌های اینگونه مراکز از دستمان برآید، کوتاهی نمی‌کنیم. نماینده مردم شیراز و فارس در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: وجود خیرین بزرگوار در شیراز، پتانسیل خوبی برای بهره‌مندی از الطاف و عنایات این عزیزان جهت تأمین بخشی از هزینه‌های اینگونه مراکز است و شما عزیزان زحمت کش در این مرکز هم باید بیش از گذشته از وجود پُرمِهر خیرین استان در تقویت مرکز و پیشبرد برنامه‌هایتان بهره‌مند گردید.
دکتر علیرضا پاک‌فطرت در پایان از هیئت مدیره و مدیریت مرکز جامع اوتیسم فارس خواست در اینکه اوتیسم چیست، نشانه‌ها و علائم آن کدام است، شناخت و شناساندن این بیماری و... به مردم، فضاسازی رسانه‌ای نموده و نسبت به تولید محتوای سمعی و بصری و تبلیغات لازم در این زمینه تلاش نمایند.
گفتنی است پیش از سخنان دکتر پاک‌فطرت، هیئت مدیره این مجموعه گزارش جامع و مبسوطی از خدمات انجام شده و مشکلات پیش‌روی این مرکز ارائه و با قدردانی از حضور دکتر پاک‌فطرت در این مرکز و بازدید و گفت‌وگوی سه ساعته با کادر، اعضای هیئت مدیره و مربیان، خواستار اختصاص زمینی مناسب و برخوردار از شرایط لازم برای ساخت فضاهای اداری، آموزشی، نگهداری و توان بخشی مرکز جامع اوتیسم فارس شدند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی