[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۲
  • دوره جدید

۹۶ بیمار کرونایی در وضعیت وخیم قرار دارند، روزنامه شیراز نوین

آخرین آمارهای کروناویروس در استان فارس، از سوی سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، اعلام شد. 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «اورنگ ایلامی» با اعلام آخرین وضعیت کروناویروس در فارس، از بررسی بیش از ۵۷۵ هزار آزمایش در آزمایشگاه‌های تشخیصی استان از ابتدای شیوع بیماری کووید۱۹ خبر داد و افزود: تاکنون ابتلای قطعی ۱۶۴ هزار و ۱۷۹ بیمار به کروناویروس در فارس به اثبات رسیده است. 
او با ابراز تأسف جان باختن یک هم استانی در ۲۴ ساعت گذشته اعلام کرد: جمع جان باختگان بیماری کووید ۱۹ در فارس از ابتدای شیوع تا دیروز به سه هزار و ۷۲ نفر رسیده است.
سرپرست معاونت درمان دانشگاه اضافه کرد: تاکنون ۱۵۹ هزار ۶۱۵ بیمار کووید ۱۹ که معادل ۹۷ حدود درصد مبتلایان به کووید ۱۹ را شامل می‌شود، با بهبودی کامل از بیمارستان‌ها مرخص یا از ایزوله خانگی خانگی خارج شده اند.
دکتر ایلامی ادامه داد: بر اساس آخرین آمارها، ۴۷۵ بیمار مثبت و دارای علامت در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۹۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان، خدمات درمانی دریافت می‌کنند.
او تأکید کرد: با توجه به اینکه در نقاط مختلف کشور روند کاهشی بیماری کووید ۱۹ و کاهش بیش از ۸۰ درصدی موارد ورودی و بستری در بیمارستان‌ها را شاهد هستیم، اما رعایت پروتکل‌های بهداشتی ضروری است و تمام مردم همچنان با هوشیاری و دقت و حساسیت ویژه، به رعایت اصول بهداشتی توجه داشته باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی