[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۹
  • دوره جدید

مانور ساعت صفر برگزار شد، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس گفت: مانور ساعت صفر زمین لرزه به بزرگی ۶.۲ ریشتر در ساعت ۱۳:۵۰ روز چهارشنبه 24 دی ماه بدون اطلاع قبلی از مکان و زمان به منظور تمرین آموخته امدادگران و آمادگی هرچه بیشتر و حضور به موقع در امدادرسانی به مصدومان با محوریت جمعیت هلال احمر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان فارس، حسین درویشی در حاشیه برگزاری این مانور عنوان کرد: مانور لحظه صفر به منظور تمرین آموخته‌ها و افزایش توان عملیاتی نیروهای امدادی هلال احمر استان، افزایش سرعت عمل و توان عملیاتی نیروهای امدادی، با سناریویی از پیش طراحی شده و بدون اطلاع قبلی از مکان و زمان عملیات برگزار شد.
 درویشی اظهار کرد: همزمان با اجرای مانور، چهار شهرستان نیریز، فسا، داراب و خرامه نیز به عنوان شعب معین به محل حادثه فراخوان و اعزام شدند. وی با اشاره به اینکه همه شعب جمعیت هلال احمر فارس به صورت مجازی از طریق اسکای روم در جریان تمامی مراحل برگزاری مانور قرار گرفتند، بیان کرد: مرکز کنترل عملیات معاونت امداد و نجات فارس و جمعیت هلال احمر مرکز نیز از طریق ارتباط تصویری با محل مانور در ارتباط بودند. 
مدیر عامل جمعیت هلال احمر فارس گفت: پس از اعلام لحظه صفر مانور، اعضای ستاد مدیریت بحران با حضور در فرمانداری شهرستان استهبان موارد مورد نظر در رابطه با این زلزله را مورد بررسی قرار دادند و جمعیت هلال احمر فارس نیز به عنوان رئیس کارگروه امداد و نجات ضرورت و اهمیت این مانورها را تشریح نمود. وی همچنین اضافه کرد که به صورت همزمان در ۱۱ شهرستان جلسه ستاد مدیریت بحران با حضور کلیه دستگاه‌های مربوطه تشکیل گردید. معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر فارس نیز در این خصوص گفت: مانور ساعت صفر زمین لرزه فرضی به بزرگی ۶.۲ در مقیاس ریشتر به وسیله GPS تعیین و به تیم‌های امدادی اعلام شد. مهدی خوبیار در این باره ادامه داد: رسیدن تیم‌های امدادی در مختصات تعیین شده و نحوه عملکرد آنها بر اساس استانداردهای آموزشی و استفاده از تجهیزات امدادی و نجات، اعم از خودروهای امدادی، ست‌های نجات و دیگر موارد مهم مورد بازبینی قرار گرفت.
خوبیار، عملکرد نیروهای امدادی برگزاری این مانور را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: نیروهای امدادی همواره در راستای رسالت انسان دوستی و خدمت صادقانه با تمام وجود پای کار بوده و هستند.
وی تأکید کرد: حفظ آمادگی نجاتگران امدادرسان به ویژه برای ارائه خدمات به سوانح طبیعی ضرورتی اجتناب ناپذیر است.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر فارس اضافه کرد: ارزیابی میزان تاب آوری نجاتگران در مواجهه با عملیات‌های امداد و نجات، ایجاد آمادگی بیشتر، ارزیابی و بازبینی امکانات، تجهیزات امدادی و سنجش توان و میزان آمادگی نیروهای امدادی هلال احمر، همچنین داشتن آمادگی لازم در میان نیروهای هلال احمر استان فارس برای فعالیت‌های امدادی در زمان وقوع بحران از دیگر اهداف برگزاری این مانور است. وی هپچنین اعلام کرد: در هر شهرستان سه تیم عملیاتی با تجهیزات کامل امداد و نجات به صورت آماده باش مستقر در اداره حضور داشتند‌.
لازم به ذکر است کلیه اعضای ستاد مدیریت بحران پس از جلسه فرمانداری، از روند اجرای مانور بازدید نمودند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی