[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۹۴
  • دوره جدید

تغییر نگرش در راه و مسکن ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل راه و شهرسازی فارس:
 راه‌اندازی مرکز نوآوری راه و ساختمان آغاز راه است 
تغییر نگرش
در راه و مسکن 

به‌شدت نیازمند توجه به مباحث علمی
 در زمینه‌های راه و مسکن و افزایش کیفیت هستیم

به گزارش شیرازنوین، مدیرکل راه و شهرسازی فارس گفت: توجه به مباحث علمی علاوه بر کاهش هزینه‌ها، منجر به افزایش کیفیت ساخت‌وساز نیز خواهد شد. محمودرضا طالبان در آیین افتتاح نخستین مرکز نوآوری و دانش‌بنیان راه و شهرسازی و مسکن کشور در شیراز افزود: فاصله بین دانش و اجرا، همواره یکی از مشکلات اساسی در کشور بوده و لذا طی نشست‌های متعددی با بسیج مهندسی استان، موضوع استفاده از ظرفیت‌های دانش‌بنیان در دستور کار قرار گرفت.
وی با اشاره به پیشتازی فارس در راه‌اندازی نخستین مرکز نوآوری راه، ساختمان و شهرسازی کشور در شیراز ادامه داد: امروز در زمینه‌های راه و مسکن به شدت نیازمند توجه به مباحث علمی و دانش‌بنیان و نوآورانه با هدف کاهش هزینه‌ها و افزایش کیفیت هستیم.
مدیرکل راه و شهرسازی فارس با بیان اینکه هم در بحث صنعت ساختمان و هم راه‌سازی به تغییر نگاه و تغییر نگرش نیاز داریم، گفت: باید دانش را بیشتر در خدمت این ۲ صنعت بیاوریم؛ چراکه ما نه به لحاظ دانش و نه به لحاظ نیروی جوان هیچ کمبودی نسبت به دنیا نداریم و فقط نیاز است که به این مقوله توجه داشته باشیم.
طالبان اظهار داشت: اداره‌کل راه و شهرسازی فارس در کنار بسیج مهندسی، علاوه بر حمایت مادی، حمایت معنوی از اقدامات خلاقانه، نوآورانه و دانش‌بنیان را نیز در دستور کار دارد و با جدیت دنبال می‌شود.
وی گفت: البته راه‌اندازی مرکز نوآوری راه، ساختمان و شهرسازی در شیراز به معنای پایان کار نیست و این کار آغاز ریل‌گذاری و زمینه سازی در استفاده مناسب و بیشتر از ظرفیت‌های علمی برای ارتقای کیفی و کاهش هزینه‌ها در بخش اجرایی است.
مدیرکل راه و شهرسازی فارس افزود: همچنین ایجاد این مرکز منجر به تأمین نیازهای کشور در زمینه مصالح ساختمانی باکیفیت و ارزان‌قیمت با استفاده از دانش‌های نوآورانه و فناورانه نسل جوان خواهد شد و در عرصه‌ای گسترده از دستاوردهای چنین مراکزی استفاده می‌شود.
طالبان ادامه داد: این آمادگی را داریم که اگر شرکت‌های دانش‌بنیان دیگری هم بخواهند در این زمینه فعالیت کنند، آنها را مورد حمایت قرار دهیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی