[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۲
  • دوره جدید

بیکاری فرصتی برای اعتیاد است ، روزنامه شیراز نوین

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: بیکاری فرصتی برای افزایش آسیب‌های اجتماعی است. به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، سلیمان کرمی در دیدار با حجت‌الاسلام مجید گشول دره سیبی امام‌جمعه شهرستان کوار، اظهار داشت: اعتیاد به مواد مخدر علاوه بر زیان‌های جدی و خطرناک جسمی و روحی، عوارض و مشکلات فراوان اجتماعی و اقتصادی از قبیل افزایش جرائم مرتبط با مواد مخدر مانند جنایت و سرقت، فقر و تکدی گری و هدر رفتن سرمایه‌های مادی کشور و سقوط بسیاری از ارزش‌ها و هنجارهای فرهنگی و اخلاقی را نیز به دنبال دارد. وی با بیان اینکه یکی از شاخصه‌های مهم کوار وجود خیران نیک‌اندیشی است که در بسیاری از حوزه‌ها فعال هستند، تصریح کرد: اگر خیران نبودند قطعاً مشکلات متعددی داشتیم؛ لذا باید از حضور و کمک این افراد در عرصه‌های مختلف از جمله توسعه فعالیت‌های فرهنگی و پیشگیری و درمان اعتیاد بهره بگیریم.
کرمی افزود: خیران می‌توانند با کمک به حرفه‌آموزی و کسب مهارت‌های شغلی، ایجاد اشتغال و راه‌اندازی کارگاه‌های تولیدی کوچک و زودبازده و... فعالیت داشته و بهبودیافتگان از اعتیاد و خانواده آنها را از گرداب آسیب‌های اجتماعی نجات دهند.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس در ادامه این دیدار استقرار صنایع بزرگ مانند کارخانه فولاد و سهم بزرگ این شهرستان در حمل‌ونقل جاده‌ای کشور را به خاطر وجود بیش از دو هزار کامیون ظرفیت مناسبی برای توسعه اشتغال و جلوگیری از تهدید آسیب‌های اجتماعی دانست و گفت: نباید هیچ فرصتی را از دست داد و باید با استفاده از ظرفیت‌های شغلی مستقیم و غیرمستقیم ناشی از صنعت فولاد و حمل‌ونقل در کوار از تهدید بیکاری جوانان که زمینه‌ساز بسیاری از معضلات اجتماعی ازجمله گرایش به مواد افیونی است، جلوگیری کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی