[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۳۵
  • دوره جدید

برای کاهش خطر سرطان تغذیه مناسب داشته باشید ، روزنامه شیراز نوین

داشتن اطلاعات برای انتخاب مواد غذایی خوب و داشتن فعالیت بدنی می‌تواند به پیشگیری از بیماری‌ها از جمله سرطان کمک کند.
به گزارش خبرنگار مهر به نقل از مدیسن نت، آکادمی ‌تغذیه و رژیم غذایی آمریکا برای کسانی که می‌خواهند تغذیه خود را بهبود بخشند، نکاتی را ارائه می‌دهد.
«امی ‌براگاگنینی»، سخنگوی این آکادمی، می‌گوید: «میوه‌ها، سبزیجات و غلات کامل مواد مغذی و فیبر غذایی را در اختیار شما قرار می‌دهند که می‌تواند به کاهش خطر ابتلا به سرطان در طولانی مدت کمک کند.»
وی در ادامه می‌افزاید: «خوردن غذاهای متنوع از همه گروه‌های غذایی، وعده‌های غذایی شما را جذاب و سالم نگه می‌دارد. میوه‌ها و سبزیجات تازه، منجمد، کنسرو شده یا خشک همه آماده‌سازی وعده‌های غذایی شما را آسان می‌کنند.»
او توصیه می‌کند در هر وعده غذایی نیمی ‌از بشقاب خود را با میوه و سبزیجات پر کنید.
وی پیشنهاد می‌کند: «صبح‌ها توت تازه را به ماست کم چرب یا بدون چربی خود اضافه کنید. برای ناهار سالاد کلم برگ سبز بخورید. مقداری اسفناج، کلم بروکلی و کلم را با هم تفت دهید تا برای شام مصرف کنید.»
مصرف بیشتر حبوبات مانند لوبیا، نخود و عدس نیز می‌تواند به افزایش مواد مغذی مصرفی کمک کند. او پیشنهاد می‌کند که لوبیا سیاه را به املت اضافه کنید. یک ظرف بزرگ سوپ عدس می‌تواند یک شام سالم باشد.
اطمینان از وجود غلات کامل در وعده‌های غذایی بسیار مهم است. این وعده‌ها می‌تواند شامل یک کاسه گرم بلغور جو دوسر با میوه‌های خشک برای صبحانه، یک کاسه جو غلات کامل با مرغ پخته شده برای ناهار و یک قرص نان گندم کامل همراه با شام باشد.
وی توصیه می‌کند مصرف برخی مواد غذایی را کاهش دهید. گوشت قرمز و فراوری شده را با سالاد ماهی تن در زمان ناهار، سینه مرغ کبابی در شام یا خوردن یک وعده غذایی بدون گوشت مانند پاستا جایگزین کنید.
همچنین مقدار قندهای اضافه شده و چربی اشباع شده را محدود کنید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی