[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۴
  • دوره جدید

بازگشت قدرتمند دلخانى، ١٦ ماه بعد ازطلاى اسلو، روزنامه شیراز نوین

سایت اتحادیه جهانی کشتی در گزارشی از روز نخست رقابت‌های بین‌المللی کشتی فرنگی جام ابراهیم مصطفی به تمجید از کشتی‌گیران ایرانى پرداخت. 
به گزارش ورزش سه، در روز نخست این رویداد، ‌هادى ساروى در ٩٧ كیلو و میثم دلخانى در ٦٣ كیلو به مدال طلا دست یافتند. در این میان بازگشت پرقدرت دلخانى، مرد طلایى مسابقات جهانى ٢٠٢١ كه در جهانى ٢٠٢٢ در بلگراد غایب بود، توجه خیلى از رسانه‌ها را به خود جلب كرد.
در گزارش سایت اتحادیه جهانى آمده است: تلاش لری ابولادزه گرجستانی برای کسب پیروزی در برابر میثم دلخانی فعلاً باید ادامه یابد. این دو کشتی‌گیر در فاصله 16 ماه دو بار به مصاف هم رفته‌اند که ابولادزه در دو مسابقه شکست خورده و هردو همیشه خیلی دراماتیک هستند.
در رقابت‌های قهرمانی جهان در سال 2021 ابولادزه 4 بر 3 از دلخانی پیش بود که دلخانی مجبور به بیرون شدن شد و یک چالش ناموفق از ابولادزه باعث شد، دلخانی در فینال وزن 63 کیلوگرم با نتیجه 5 بر 4 پیروز شود. پنجشنبه شب نیز البته نه در مسابقات قهرمانی جهان اما در مسابقات اسکندریه مصر بار دیگر شاهد پیروزی دلخانی بودیم در حالی که از ابولادزه عقب بود و در انتها با کمترین امتیاز به پیروزی رسید.
بدون شک دلخانی برای کسب بُرد باید به شدت تلاش می‌کرد اما شرایط دلخانی به طوری بود که به او کمک کرد که در اواخر وقت دوم به پیروزی دست یابد.
دلخانی ابتدا با برتری 5 بر صفر در تایم اول کار خود را به پایان برد اما در تایم دوم پس از واگذاری یک امتیاز برای کم کاری سه بار بارانداز شد و نتیجه منجر به اختلاف 2 امتیازی ابولادزه با دلخانی شد، این در حالی بود که در مسابقات جهانی صربستان ابولادزه یک دقیقه فرصت داشت تا برای پیروزی کار را جبران کند و در این جا باید یک دقیقه دفاع می‌کرد اما مانند آن فینال شکست خورد.
دلخانی با بیرون بردن حریف اختلاف را به یک امتیاز کاهش داد و در فاصله یک دقیقه مانده به پایان مسابقه در حالی که 7 بر 6 از حریفش عقب بود، در یک 60 ثانیه مصاف سختی را با ابولادزه پشت سر گذاشت اما با یک شتاب دوباره در 10 ثانیه پایانی  ابولادزه را وادار به خاک کرد تا از تلاش برای به‌دست آوردن مدال طلا و شکست دلخانی دست بکشد.
دلخانی نه تنها در فینال قهرمانی جهان که پس از آن مصدومیت عجیب آرنج در جام ولات تولیخانوف قزاقستان در سال گذشته و بازگشت دوباره به کشتی، در طول روز آرام به نظر می‌رسید.
محمدهادی ساروی دیگر دارنده مدال  رقابت‌های جهانی صربستان همراه با دلخانی دو کشتی‌گیر ایرانی بودند که در بالای سکوی قهرمانی قرار گرفتند.
ساروی پس از مصدومیت کوبلیاشویلی در فینال مدال طلا را به دست آورد. اما مسابقات اسکندریه آزمون راحت‌تری برای دارنده مدال برنز جهان در صربستان بود.
ساروی مسابقات را با پیروزی 2 بر صفر مقابل گئورگی ملیا از گرجستان آغاز کرد و سپس با نتیجه 5 بر 2 مقابل توماس لوای که در مسابقات زاگرب (رنکینگ) مدال نقره گرفت و آرتور عمراف از جموری چک با نتایج مشابه 5 بر 2 به پیروزی رسید.
برندگان مدال طلا در چهار رویداد سری رنکینگ امسال، 1500 فرانک سوئیس، برندگان مدال نقره750 فرانک سوئیس و برندگان مدال برنز مشترک نیز 500 فرانک سوئیس دریافت خواهند کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی