[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۹۴
  • دوره جدید

۱۷ بیمار مبتلا به کرونا در وضعیت وخیم قرار دارند ، روزنامه شیراز نوین

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس را از ابتدای شیوع تا روز شنبه ششم اسفند ۱۴۰۱، اعلام کرد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در این اطلاعیه آمده است: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دومیلیون و ۲۶۷هزار و ۳۰۲ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۲هزار و ۴۰۴ بیمار مثبت شناسایی شده است. از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک‌میلیون و ۸۳۶هزار و ۸۹۶ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۳هزار و ۴۷۷ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده  است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۴۳۰هزار و ۴۰۶ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸هزار و ۹۲۷ بیمار مثبت شناسایی شده است. با بستری ۲۱ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۲۱ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، هفده بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی 
دریافت می‌کنند.
متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، یک مورد جدید فوت ناشی از کووید ۱۹ در فارس ثبت شده که و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت‌هزار و ۱۷۲ نفر رسیده است. همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۶۵۴هزار و ۱۲۴ هم‌استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته‌اند که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.
در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت‌میلیون و ۲۸۹هزار و ۳۶۸ دوز رسیده که از این تعداد سه‌میلیون و ۴۳۵هزار و ۲۲۰ دوز نوبت اول، سه‌میلیون و ۱۴۲هزار و ۲۱۹ دوز نوبت دوم، یک‌میلیون و ۵۷۶هزار و ۴۳ دوز نوبت سوم و ۱۳۵هزار و ۸۸۶ دوز یادآور واکسن بوده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی