[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۴
  • دوره جدید

اگر سرمایه‌گذار بیاید..، روزنامه شیراز نوین

دکتر ایمانیه گفت: در صورت سرمایه‌گذاری دستگاه‌های ذی‌ربط به منظور ایجاد شهرک صنعتی صنایع دریایی کشور در فارس، مدیریت استان آمادگی اختصاص زمین و رفع موانع پیش روی احداث این مجموعه را دارد؛ احداث این مجموعه در مسیر اعتماد به دانش و انگیزه جوانان کشور صورت می‌پذیرد که در نهایت به ایستادگی و استقلال کشور در این حوزه منجر می‌شود.
به گزارش شیرازنوین به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه در پایان بازدید از صنایع دریایی شهید صفایی گفت: اقدامات صورت گرفته پس از انقلاب اسلامی در تمامی شاخه‌ها، در گوشه‌گوشه‌ کشور حاکی از نوآوری، خلاقیت، ابتکار، انگیزه، زحمت، خودباوری و خودکفایی است.
استاندار فارس با بیان اینکه پتانسیل‌های فراوانی در مجموعه شهید صفایی وجود دارد که می‌بایست از بالقوه بودن خارج شده و بالفعل شود، افزود: مسئولان دانشگاه‌ها به‌ویژه دانشگاه صنعتی و دانشگاه شیراز، ایجاد رشته‌های مرتبط با صنایعی که در استان و شهر شیراز وجود دارد را با جدیت پیگیری نمایند.
وی با تأکید بر هم‌فکری و همکاری در مسیر راه‌اندازی رشته‌های تحصیلی، اظهار داشت: برخی اوقات یک صنعت و هدف، در بین دو یا چند رشته قرار می‌گیرد که می‌توان برای آن‌ها نیز ایجاد رشته‌های ترکیبی را در پیش گرفت.
دکتر ایمانیه تصریح کرد: در عرصه راه‌اندازی رشته‌های تحصیلی و تأسیس پژوهشکده‌ها و دانشگاه‌ها پیش‌قدم شوند؛ مدیریت استان نیز در این زمینه حمایت و همکاری می‌نماید.
نماینده عالی دولت در فارس با بیان اینکه این مجموعه در حوزه صنایع دریایی فعالیت ویژه‌ای دارد، گفت: وزارت نفت، وزارت کشور، امور بنادر و سایر دستگاه‌های مرتبط با این حوزه می‌بایست جلسه‌ای تشکیل دهند و ضمن بررسی نیازهای کشور، زمینه تحقق خواسته‌ها را فراهم کنند.
وی بر لزوم ایجاد شهرک صنعتی صنایع دریایی تأکید کرد و افزود: در صورت سرمایه‌گذاری دستگاه‌های ذی‌ربط، به منظور ایجاد شهرک صنعتی صنایع دریایی کشور در فارس، مدیریت استان آمادگی اختصاص زمین و رفع موانع پیش روی احداث این مجموعه را دارد؛ احداث این مجموعه در مسیر اعتماد به دانش و انگیزه جوانان کشور صورت می‌پذیرد که در نهایت به ایستادگی و استقلال کشور در این حوزه منجر می‌شود.
دکتر ایمانیه با اشاره بر اینکه بخش خصوصی نیز آمادگی سرمایه‌گذاری در حوزه صنایع دریایی را دارد، اظهار داشت: سازمان صمت استان با همکاری شرکت شهرک‌های صنعتی اقدام به برپایی نمایشگاهی از نیازمندی‌ها و فعالیت‌های قابل ارائه توسط این مجموعه، در شهرک صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی شیراز نماید تا صنعتگران نسبت به تأمین ملزومات و امکانات مورد نیاز خود از این مجموعه 
اقدام کنند.
استاندار فارس با اشاره به اینکه این مجموعه می‌تواند در زمینه بورسیه تحصیلی دانشجویان ورود کند، افزود: تعدادی از دانشجویان با استعداد مرتبط با فعالیت‌های خود در بازه تحصیلات عالی دانشگاهی را بورسیه نمایید تا پس از اتمام تحصیل آنها، در همین حوزه به کار 
گرفته شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی