[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۵
  • دوره جدید

آمار مبتلایان فارس از ۱۷۰هزار نفر گذشت، روزنامه شیراز نوین


آمار مبتلایان فارس از ۱۷۰هزار نفر گذشت

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: آمار مبتلایان به کرونا در استان فارس از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون به ۱۷۰هزار و ۹۲۱ نفر رسیده است.
دکتر سید روح الله حسینی در بیان آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان فارس، گفت: از ابتدای شیوع بیماری کووید ۱۹ تاکنون، ۵۹۹هزار و ۳۴۵ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه و با بررسی آنها ۱۶۹هزار و ۲۱۳ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است. او ادامه داد: از ابتدای اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۲۰هزار و ۲۴۶ مورد تست سریع انجام و منجر به شناسایی ۱۷۰۸ بیمار شده است. عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به بهبودی ۱۶۴هزار و ۱۹۶ نفر از کل بیماران شناسایی شده در استان فارس، گفت: هم اینک ۵۶۴ بیمار در بیمارستان‌های فارس بستری هستند که از این تعداد، ۱۰۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
حسینی شمار جان‌باختگان از بیماری کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در فارس را ۳ نفر اعلام و اضافه کرد که مجموع قربانیان این بیماری از ابتدای شیوع تاکنون به ۳۱۶۲ نفر رسیده است. مدیر روابط عمومی علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه آمارهای روزهای اخیر حاکی از افزایشی شدن روند ابتلاست، لزوم رعایت کامل شیوه‌نامه‌های مرتبط با مبارزه با کرونا را موردتأکید قرار داد.
این متخصص طب اورژانس گفت: استفاده از ماسک، شست و شوی مکرر دست‌ها، پرهیز از ترددهای غیرضرور برای پیشگیری از ابتلا به کووید ۱۹ الزامی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی