[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۴
  • دوره جدید

توسعه متوازن شهر با رعایت عدالت اجتماعی، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: بودجه سند اداره یک ساله شهرداری است؛ بنابراین باید بر مبنای یک برنامه بالادستی تنظیم و تدوین شود.
سید عبدالرزاق موسوی ظهر یکشنبه 19 بهمن ماه در نطق پیش از دستور در جلسه علنی شورای شهر ضمن تبریک روزهای دهه فجر انقلاب اسلامی، با اشاره به دستور کار شورا مبنی بر بررسی بودجه سال ۱۴۰۰ گفت: بررسی بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری آخرین بودجه قرن شهرداری شیراز و آخرین بودجه ای است که در شورای اسلامی پنجم به تصویب می‌رسد. وی با بیان اینکه قبل از تنظیم بودجه ۹۷ رویکردهای شورای پنجم را مصوب کردیم، ادامه داد: قبل از بررسی و تهیه بودجه ۹۸ شهرداری نیز برنامه پنج‌ ساله سوم را با تغییر اساسی مصوب کردیم. رئیس شورای اسلامی اظهار داشت: در برنامه پنج ساله، ۳۶۰ شاخص را برای سنجش میزان پیشرفت و تحقق برنامه مصوب کردیم. این کار بزرگی بود؛ اگرچه بدون نقص نبود. بنابراین بودجه سال ۹۸ برش سال اول برنامه سوم شد و بودجه سال ۹۹ هم برش سال دوم برنامه پنج ساله بود. موسوی عنوان کرد: بودجه سال ۱۴۰۰ با حساسیت و دقتی مضاعف تهیه و پس از بررسی در کمیسیون‌های تخصصی در کمیسیون تلفیق بررسی و جهت تصویب به صحن شورا تقدیم شده است. رئیس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: پروژه‌های دارای اولویت را مصوب کرده ایم تا تمام تلاش شهرداری و نظارت شورا روی این پروژه‌ها متمرکز شود. از سوی دیگر در تنظیم بودجه، ضمن توجه به توسعه متوازن شهر توجه به عدالت اجتماعی به عنوان یک اصل پذیرفته شده که در توزیع پروژه‌ها به خوبی دیده می‌شود. موسوی عنوان کرد: با پیش بینی کمیته تخصیص و بهره برداری از سامانه شفافیت، ضمن توجه به بهره وری موجبات نظارت و کنترل هزینه‌ها و افزایش سلامت مالی، توسعه شهرداری الکترونیک و کاهش دخالت عوامل انسانی و اعمال سلیقه به شدت مورد توجه قرار گرفته است. رئیس شورای اسلامی تصریح کرد: در تعیین تکالیف بودجه، صرفاً تکالیفی پیش بینی شده است که ضامن کنترل اجرای دقیق بودجه و ارزیابی آن باشد. همچنان که قول داده بودیم، گزارش ۹ماهه عملکرد شهرداری در سال ۹۹ با تطبیق با شاخص‌ها و اهداف کمی برنامه پنج‌ساله تهیه شده، که تا پایان هفته منتشر خواهد شد. موسوی درباره مصوبات شورا نیز گفت: در موضوع شفافیت، تعارض منافع و باغات قصردشت مصوبات خوب و مهمی داشته ایم. 
در موضوع اجرای این مصوبات به ویژه شفافیت تلاش‌های خوبی شده است، اگرچه در مواردی اشکالاتی وجود دارد؛ به عنوان مثال بارگذاری اطلاعات دقیق موارد تغییر کاربری باغات که هم برای ما مهم است و هم برای مردم؛ چراکه باغات سرمایه مادی و معنوی این شهر است. لذا از شهردار می‌خواهم دستور دهند مصوبه مورخ 19/2/1398 دقیقاً اجرا شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی