[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۱
  • دوره جدید

احزاب بر سپهر سیاسی فارس نقش‌آفرینی کنند، روزنامه شیراز نوین

معاون سیاسی و امنیتی استاندار فارس گفت: ظرف یک سال (دهه فجر ۹۸ تا دهه فجر ۹۹) رقمی افزون بر ۵۰۰هزار میلیارد ریال طرح عمرانی، اقتصادی و زیربنایی در این استان به بهره‌برداری رسید.
به گزارش شیرازنوین به نقل از ایرنا، سید احمد احمدی زاده در حاشیه افتتاح طرح‌های عمرانی شهرستان گراش اظهار داشت: بیش از ۲۳۰هزار میلیارد ریال از پروژه‌های بهره برداری شده مربوط به دهه فجر امسال (۹۹) است.
وی ادامه داد: در دهه فجر سال جاری علاوه بر بهره برداری از هزار و ۸۴ طرح عمرانی و زیربنایی، افزون بر ۱۰هزار میلیارد ریال نیز پروژه کلنگ زنی شده که بر اساس پیش بینی‌ها و برآورد این طرح‌ها تا پایان دولت تدبیر و امید افتتاح خواهند شد. احمدی زاده بیان کرد: البته این پروژه‌های افتتاحی در قالب طرح‌هایی است که بیشتر توسط دولت یا با مشارکت دولت و مردم بوده است و غیر از طرح‌هایی با سرمایه گذاری بخش خصوصی همچون کارخانه آلومینیم جنوب فارس است که رقمی حدود ۲۰۰هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری آن است. وی گفت: اتمام و تکمیل این طرح‌ها یا شروع عملیات اجرایی طرح‌های جدید در حالی است که دولت اکنون با شدیدترین تحریم‌های ظالمانه، مسائل و مشکلات مالی و محدودیت‌های اعتباری، مشکلات کووید ۱۹ و بسیاری از مشکلات داخلی و بین المللی و همچنین بلایای طبیعی طی این سال‌ها دست و پنجه نرم می‌کند. معاون استاندار فارس ابراز داشت: در این شرایط مهم‌ترین رسالت و وظایف مدیران و دست اندرکاران این است که بدون حاشیه سازی و دامن زدن به اختلاف‌ها و دودستگی‌ها امید را به جامعه تزریق کنند. احمدی زاده افزود: مدیران دولت تدبیر و امید از فرمانداری‌ها تا همه مدیران کل در نهادهای مختلف اجرایی با قوت و جدیت خدمات و دستاوردهای دولت و نظام را که باعث امید مردم می‌شود، اطلاع رسانی کنند.
احمدی زاده در بخش دیگری از مصاحبه خود به موضوع انتخابات به عنوان یکی از مسائل مهم و اولویت اساسی کشور و مدیریت اجرایی استان فارس اشاره کرد و گفت: شرایط لازم برای انتخابات پرشکوه، سالم و قانونمند در استان فراهم است. وی بیان کرد: البته دو وجه سلامت و امنیت انتخابات بر عهده مجریان و حوزه وزارت کشور است و این آمادگی کامل در سطح ملی و استانی وجود دارد، اما در وجوه دیگر آن یعنی بحث رقابت و مشارکت مردم نیازمند برخی مکانیسم‌ها و شاخص‌های و مقدمات و شرایط دیگری است که یکی از شاخصه‌ها و پارامترهای مهم در تحقق این امر همین تزریق امید در بین مردم و دوری از حاشیه‌هاست. احمدی زاده ابراز داشت: بررسی‌ها نشان می‌دهد که اتاق فکر دشمن از مدت‌ها قبل فعال شده و در اندیشه تضعیف حضور مردم در پای صندوق‌های رأی و مشارکت پایین مردم است که باید آگاهانه و عالمانه تر با مسائل برخورد کرد و به دور از هرگونه ایجاد حاشیه و یأس و ناامیدی به دنبال تزریق امید در بین مردم و جامعه باشیم.
وی نقش رسانه‌های جمعی در جهت دهی افکار عمومی برای افزایش میزان مشارکت در انتخابات را مهم و تعیین کننده دانست و گفت: رسانه‌ها، احزاب سیاسی، گروه‌ها و تشکل‌های دانشجویی می‌توانند تنور انتخابات را برای حضور آگاهانه تر و پرشورتر مردم به ویژه در استان فارس گرم کنند.
احمدی زاده البته با بیان اینکه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی در استان فارس ضعیف است و نقش آنها در سپهر سیاسی استان بنا به دلایل مختلف از جمله ویروس کرونا و همچنین تبلیغات برای پایین آمدن سطح اعتماد عمومی و برخی مسائل دیگر کمرنگ شده است، گفت: ما امیدوار به ایفای نقش فعال احزاب در گرم کردن تنور انتخابات و به دنبال آن افزایش میزان مشارکت مردم در این عرصه حساس و مهم هستیم. معاون سیاسی و امنیتی استاندار فارس بر ضرورت مشارکت پرشور، آگاهانه و امیدآفرین مردم در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در خرداد سال آینده تأکید کرد و گفت: راهبرد و اولویت دولت تدبیر و امید، مجریان و مدیریت اجرایی استان نیز بر همین امر استوار است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی