[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۴
  • دوره جدید

شوراها باید ارزیابی شوند، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: تلاش بر این است که انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی در ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰، سالم و قانونمند با مشارکت حداکثری برگزار شود.
به گزارش شیرازنوین به نقل از ایرنا، عنایت‌الله رحیمی در خصوص تمهیدات پیش‌بینی شده برای برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ افزود: برنامه‌ریزی و پیش‌بینی‌های لازم برای برگزاری این انتخابات در استان فارس صورت گرفته است. وی ادامه داد: در اخذ رأی مردم، سعی می‌کنیم پروتکل‌های بهداشتی به گونه‌ای تنظیم شود تا حافظ امنیت و سلامت مردم باشد. نماینده عالی دولت در استان فارس گفت: از هم اکنون نیز احزاب، گروه‌ها، انجمن‌ها و اشخاص، فعالیت‌های خود را برای انتخابات آغاز کرده‌اند که امیدواریم به سمت و سویی حرکت کند که همه سلیقه‌ها، نامزدهای خود را در مرحله انتخاب ببینند و در معرض رأی دادن باشند. رحیمی افزود: اگر شهروندان مشاهده کنند با توجه به سلایق و دیدگاه‌هایشان نامزد موردنظر آنان در صحنه انتخابات حضور دارد، از انگیزه بیشتری برای رأی دادن و مشارکت برخوردار خواهند بود. وی ادامه داد: به عنوان یک تکلیف قانونی، شرعی و ملی تمام تلاش خود را برای برگزاری انتخابات حداکثری، قانونمند و سالم به کار خواهیم گرفت. استاندار فارس در ادامه در ارزیابی عملکرد شوراهای اسلامی گفت: مردم باید عملکرد شوراهای اسلامی را ارزیابی کنند، ما تلاش کردیم از فعالیت شوراهای اسلامی حمایت کنیم.
رحیمی با بیان اینکه فعالیت شورایی را یک فعالیت مبارک و متأثر از آموزه‌های دینی و فرهنگی خود می‌دانیم، افزود: در ارزیابی یا قیاسی که از شوراهای اسلامی در ارتباط با دیگر نهادهای تصمیم‌گیری صورت می‌گیرد باید بپذیریم شوراها طول عمر کمی دارند و در دوران نوجوانی قرار دارند و تا به میانسالی برسند و یک تجربه انباشته‌ای را داشته باشند و بهتر عمل کنند، فاصله داریم.
وی ادامه داد: شوراهای اسلامی در تجربه چندساله فعالیت مثبت عملکرد کردند، البته با نقاط ضعفی نیز در زمینه انتخاب کردن، انتخاب شدن، تصمیم‌گیری و فعالیت‌ها مواجه هستند.
نماینده عالی دولت در استان فارس گفت: نیازمند یک فرهنگ و آموزش همگانی در زمینه اینکه چه کسانی انتخاب شوند و اینکه برابر قانون چگونه آن کسی که انتخاب می‌شود فعالیت کند، هستیم.
رحیمی افزود: این چهارچوب با گذشت زمان کامل‌تر می‌شود و تکامل پیدا می‌کند و امید داریم در آینده فعالیت‌های مطلوب و انسان‌های شایسته‌تری در این گردونه قرار گیرند و بتوانند به مردم شریف استان و کشور خدمات رسانی کنند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی