[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

اِعمال محدودیت سایبری علیه کشورها توسط آمریکا، روزنامه شیراز نوین

سرتیپ دوم فخری با اشاره به سیاست‌های تمامیت خواهانه آمریکا گفت: این کشور به دنبال اعمال محدودیت سایبری برای سایر کشورهاست.
به گزارش ایسنا، امیر سرتیپ دوم مجید فخری رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح در همایش تحولات ژئواستراتژیک و ژئوپلیتیک جنوب غرب آسیا در قرن ۲۱ که صبح دیروز دوشنبه در این سازمان برگزار شد، اظهار کرد: تحرکاتی که در چند سال اخیر ایالات متحده آمریکا در بعد قانون‌گذاری و محدودیت‌هایی که در حوزه سایبر اعمال می‌کند، نشان از اهمیت موضوع سایبر دارد؛ به‌عنوان مثال وجود کمیته فضای مجازی که در کنگره آمریکا تشکیل شده، به روز رسانی قوانین این حوزه، اعمال فرماندهی مستقل سایبری، مرکز هماهنگ‌کننده سایبری کاخ سفید و آژانس ملی سایبری، برای این است که قوانینی برای حوزه سایبری به وجود آورند که دسترسی سایر کشورها را به این حوزه با چالش‌هایی مواجه سازند.
رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح افزود: البته تمام این تلاش‌ها نشان می‌دهد آن‌ها ترس زیادی از پیشرفت سایر کشورها در حوزه سایبری دارند؛ بر این اساس تلاش می‌کنند استانداردهای بین‌المللی برای عدم دستیابی سایر کشورها به دانش سایبری اعمال کنند. وی گفت: کاهش زمان دسترسی به اطلاعات در فضای مجازی برای آمریکا بسیار اهمیت دارد؛ به همین دلیل در قالب پروژه‌ای برای کاهش زمان دانلود و آپلود تلاش دارند شبکه ۱۲هزار ماهواره‌ای را به تدریج در مدار قرار دهند که تاکنون تعداد ۱۳۲۵ ماهواره را در مدار قرار دادند؛ البته همزمان با این پروژه در کره جنوبی، چین و انگلیس نیز اقدامات مشابه‌ای در حال پیگیری است. امیر فخری تأکید کرد: این‌گونه تلاش‌ها نشان می‌دهد حوزه فناوری اطلاعات از اهمیت زیادی برخوردار است و کشورها این عرصه را مهم می‌دانند؛ لذا باید برای این بخش از دانش ژئوپلتیک بیش از گذشته اهمیت قائل شویم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی