[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۹۴
  • دوره جدید

پژوهش در تنگنای بودجه ، روزنامه شیراز نوین

دکتر محمدهادی ایمانیه گفت: در خصوص باغ‌شهری‌های استان جلسات متعددی گرفته شده است؛ پس از مشورت با مسئولان ارشد استان در حوزه‌های مختلف، تصمیماتی گرفته شد و دیروز با کلیات شیوه‌نامه حل این معضل چندین‌ساله در شورای برنامه ریزی استان موافقت گردید.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه در حاشیه ۱۴ جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان، با اشاره به اینکه اعتبارات قانونی تعریف شده برای پژوهش کافی نیست، گفت: در این جلسه راه حل‌های جدیدی برای تأمین اعتبارات این حوزه پیشنهاد دادیم.
استاندار فارس با تأکید بر اینکه بسیاری از مشکلات استان در حوزه‌های مختلف از طریق پژوهش قابل حل شدن است، اظهار داشت: با ورود در این راه‌ها و هم‌افزایی ایجادشده بین دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف، شاهد حل شدن مشکلات خواهیم بود.
وی افزود: تأکید شد همه پژوهش‌ها باید توسط دانشگاه‌های استان صورت پذیرد و هیچ پژوهشی قابل ارجاع به خارج از استان نیست؛ مگر اینکه مجدداً در این شورا، طرح و تصویب شود.
دکتر ایمانیه با بیان اینکه یکی از مشکلاتی که در چندین ماه گذشته مطالبه مردم بوده و جزء مشکلات مزمن شده برخی از مردم به شمار می‌رود، موضوع باغ‌شهری‌های استان است، اظهار داشت: در خصوص باغ‌شهری‌های استان جلسات متعددی گرفته شده است. پس از مشورت با مسئولان ارشد استان در حوزه‌های مختلف، تصمیماتی گرفته شد که امروز با کلیات شیوه نامه حل این معضل چندین ساله در شورای برنامه ریزی استان موافقت شد.
وی ضمن اشاره به اینکه اجرای این طرح، منحصراً شامل افرادی می‌شود که از شرایط آن بهره‌مند باشند، افزود: در قدم اول می‌بایست زمین‌های این اماکن از منابع ملی نباشد. به هیچ وجه از زمین‌خواری در کشور و استان حمایت و طرفداری نخواهیم کرد.
استاندار فارس، احداث قبل از سال ۱۴۰۰ را شرط دوم مشمولیت این طرح عنوان کرد و ادامه داد: قرار نیست این موضوع مجدداً و در چند سال آینده تبدیل به مشکلی برای استان شود؛ لذا بازه زمانی در آن قرار داده شده است.
وی با تأکید بر اینکه در این باغ‌ها اجازه حفر چاه جدید داده نمی‌شود، تصریح کرد: مالکان این مناطق نسبت به اخذ مجوز از آب منطقه ای استان اقدام خواهند کرد و در صورت لزوم بایستی از پساب شهرهای مجاور برای آبیاری استفاده کنند.
نماینده عالی دولت در فارس با بیان اینکه در صورتی که این مناطق به شهرها و روستاها چسبیده باشند به عنوان منطقه گردشگری تلقی می‌شود، اظهار کرد: حق و حقوق دولت و سازمان‌های ذی‌ربط در خصوص این الحاق از جانب مالکان پرداخت خواهد شد و همچنین مالکان نیز طبق ماده ۱۴ از خدمات زیرساختی بهره مند 
خواهند شد.
دکتر ایمانیه در پایان یکی دیگر از مسائل مزمن شده شیراز را محدوده گویم دانست و گفت: گویم یکی از مسائلی است که بیش از ۱۰ سال گریبان‌گیر جمع کثیری از مردم است؛ برای حل این معضل و الحاق آن به شهر شیراز تصمیمات خوبی اتخاذ شد. امیدواریم به برکت این ماه عزیز، مشکل مردم این منطقه با این تصمیم مرتفع شود. در انتهای این جلسه که همزمان با سالروز میلاد حضرت ابوالفضل(ع) و روز جانباز برگزار شد، تعدادی از جانبازان هشت سال دفاع مقدس مورد تقدیر قرار گرفتند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی