[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۰
  • دوره جدید

سناریوی عبور از پیک چهارم ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین، استاندار فارس با بیان اینکه ویروس کرونا در کنار تهدیدها و آسیب‌هایی که به دنبال داشت، فرصت‌هایی را نیز ایجاد کرد، گفت: یکی از این فرصت‌ها گسترش استفاده از خدمات مجازی و غیرحضوری به ویژه در زمینه آموزش بود که برای تداوم آن، زیرساخت‌های این حوزه باید تقویت شود. عنایت‌الله رحیمی، در نخستین کنفرانس بین‌المللی «آموزش مجازی، چالش‌ها و راهکارها در شرایط بحران کرونا» که به شکل ویدئو کنفرانس در شیراز برگزار شد افزود: باید زمینه و شرایط لازم را برای گسترش و تقویت سرعت و کیفیت اینترنت و همچنین آشنا کردن مخاطبان با ابزارها و شیوه استفاده صحیح و مطلوب از این امکانات و ظرفیت‌ها را فراهم کنیم. وی ادامه داد: در ایام شیوع و گسترش کرونا، فراگیری یکی از خصوصیاتی بود که به ویژه در حوزه آموزش توانست خودنمایی کند و امکانات و زیرساخت‌های ارتباطی کمک کرد که ارائه آموزش با حذف برخی هزینه‌ها از جمله هزینه رفت و آمد و فضای فیزیکی آموزشی با کاهش هزینه همراه باشد. او اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا نشان داد که برای ارائه برخی خدمات از جمله خدمات آموزشی حتما وجود فضا و مکان آموزشی ضروری نیست و بدون وابستگی به این فضاها هم می‌توان آموزش‌های لازم را ارائه داد.
استاندار فارس گفت: در کنار برخی فرصت‌های ایجاد شده، از کاهش خلاقیت‌ها و مشارکت‌ها به دلیل عدم حضور فیزیکی در کلاس درس و همچنین کاهش تعاملات اجتماعی مستقیم نیز می‌توان به عنوان برخی آسیب‌های استفاده از فضای مجازی در ایام شیوع کرونا یاد کرد. رحیمی ادامه داد: همچنین در برخی گزارش‎ها نیز اعلام می‌شود که در ایام شیوع ویروس کرونا، درگیری‌های خانوادگی، سرخوردگی‌ها، آمار طلاق، خودکشی و سرقت‌های خُرد نیز افزایش داشته که البته نمی‌توان گفت که این آمار تا چه میزان به کرونا ارتباط داشته است. استاندار فارس، با اشاره به اقدامات انجام شده برای مقابله با بیماری کرونا از ابتدای شیوع آن در استان گفت: مجموعه اقداماتی که در نخستین روزهای شیوع کرونا در استان انجام شد و تصمیمات به موقع سبب شد که تا حد قابل توجهی از شیوع این بیماری و آسیب‌های آن کاسته شود.
رحیمی افزود: کنترل مبادی ورودی، تعطیلی مراکز و فعالیت‌های آموزشی و مذهبی از جمله تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها، نماز جمعه، مساجد، مراکز گردشگری و همچنین تعطیلی برخی صنوف از جمله اقداماتی بود که با هدف جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در استان اجرایی شد.
وی ادامه داد: مجموعه این اقدامات سبب شد که آسیب‌ها و تلفات مراحل قبلی و پیک‌های مختلف این بیماری را تا حد امکان به حداقل برسانیم و امروز نیز بحث پیک چهارم که گفته می‌شود خطرناک تر از پیک‌های قبلی است را پیش رو داریم که امیدواریم با همکاری و همراهی مردم و تمام دستگاه‌ها بتوانیم از این مرحله نیز با کمترین خسارت و آسیب عبور کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی