[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۹
  • دوره جدید

پیشروی کرونا از جبهه جنوبی، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در دویست و شصت و ششمین نشست ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹، نسبت به روند رو به افزایش موارد ابتلا به کروناویروس در مناطق جنوبی استان هشدار داد.
 به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» در این نشست با اشاره به روند افزایشی آمار موارد ابتلا به کروناویروس در جنوب فارس، از مسئولان شهرستان‌های جنوبی استان خواست تا بر رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم به ویژه در مراکز خرید و اماکن عمومی نظارت بیشتری داشته باشند.
او همچنین از مردم استان خواست تا از سفر به این مناطق پرهیز کرده و در تأمین سلامت خود و خانواده، اهتمام جدی داشته باشند.
 رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه آخرین وضعیت کروناویروس در استان به صورت روزانه در ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹ بررسی می‌شود و برای کنترل آن و اقدامات پیش رو تدابیر لازم صورت می‌گیرد، مشارکت مردمی در زمینه رعایت تدابیر بهداشتی را نیز در ثمربخشی این اقدامات، تأثیرگذار خواند.
دکتر لطفی با توجه به افزایش شمار مبتلایان در فارس به ویژه شهرستان‌های جنوبی استان، اظهار کرد: لازم است تهمیداتی در این زمینه از سوی مسئولان شهرستان‌ها برای نظارت بیشتر بر مبادی ورودی و اعمال برخی محدودیت‌های انجام شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز یادآور شد: مردم باید با رعایت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی برای یاری رساندن به مجموعه سلامت تلاش کنند؛ زیرا کاهش حساسیت در جامعه در مبارزه با کروناویروس، عواقب جبران ناپذیری را برای آحاد مختلف جامعه دارد. او در این نشست با بررسی وضعیت موارد ابتلا به کروناویروس در شیراز و شهرستان‌های استان، ظرفیت تخت‌های بیمارستان‌های استان را نیز مورد ارزیابی قرار داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی