[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

توسعه شهری بر مدار تعاملات اجتماعی، روزنامه شیراز نوین

 شیرازنوین- گروه خبر
یکی از رسالت‌های بنیادین شهرداری شیراز در دوره جدید، به محرومیت زدایی در حوزه مناطق کمتر برخوردار شهری بازمی‌گردد. در همین راستا شهرداری منطقه پنج شیراز طرح‌های عمرانی متعددی را با محتوای انسان محور در دست اقدام و آماده بهره برداری دارد. با بهره برداری از این طرح‌های متنوع، چشم انداز منطقه پنج شهرداری شیراز متحول خواهد شد و در پرتو پروژه‌های انسان محور شاهد تقویت سرانه نشاط اجتماعی خواهیم بود. رئیس شورای اسلامی شهر شیراز به همراه رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز به میزبانی شهردار منطقه پنج و جمعی از معاونان و همراهی یاوران شورا بازدیدی از پروژه‌های این منطقه کمتر برخوردار کلان شهر شیراز داشته و با تجلیل از عملکرد شهردار منطقه، نقش یاوران شورا را در پیشبرد پروژه‌ها ارزنده ارزیابی کرد.
 عملکرد مدیریت شهری قابل‌دفاع است
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: عملکرد شورا و شهرداری در حفظ و استفاده صحیح از منابع مالی درخشان و قابل دفاع است. دکتر سیدعبدالرزاق موسوی در بازدید از پروژه‌های شاخص شهرداری منطقه پنج شیراز، با بیان اینکه تنوع در پروژه‌های شهرداری منطقه پنج متناسب با نیاز شهروندان برنامه ریزی شده است افزود: تمامی فعالیت‌ها باید منطبق بر برنامه باشد تا بتوانیم از منابع انسانی و مالی موجود حداکثر استفاده را برای خدمت به مردم به کار بریم. وی اضافه کرد: از ظرفیت‌ها و امکانات موجود باید به صورتی بهره جست که به کیفیت کار لطمه وارد نشود و بیشترین سطح خدمت رسانی با بهره گیری از امکانات موجود در اختیار مردم قرار گیرد.رئیس شورای شهر با ابراز خرسندی از پروژه‌های شاخص منطقه پنج گفت: این پروژه‌ها باید با مدیریت صحیح به سمت اهداف تعیین شده برای خدمت رسانی مطلوب به مردم هدایت شوند و با استفاده از سخت افزارها و زیرساخت‌های موجود سرانه‌های ورزش و سلامتی را در جامعه تقویت کرد. دکتر موسوی ضمن قدردانی از تلاش‌های دکتر بذرافشان شهردار منطقه در ادامه از یاوران شورا به عنوان ضلع سوم مثلث مجموعه شهرداری مناطق و ناظر شورا در هر منطقه نام برد و گفت: نقش مؤثر یاوران در پیشرفت مناطق غیر قابل انکار است.
 نقش ارزنده یاوران شورا
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: شورا در دوره پنجم در تخصیص به موقع اعتبار مناسب به پروژه‌ها بسیار موفق عمل کرده است. دکتر علی ناصری عضو و ناظر شورا در شهرداری منطقه پنج نیز در ادامه افزود: با توجه به این حجم از فضاسازی و امکانات، باید با استفاده صحيح و مناسب از منابع و مدیریت صحیح در جهت افزایش بهره وری گام برداشت. وی با تأکید بر اهمیت هدف گذاری و برنامه ریزی در انجام کارها گفت: برنامه ریزی موفق زمانی انجام می‌شود كه پیش نیازها و امکانات لازم جهت اجرای برنامه فراهم شود که یکی از مهم‌ترین این پیش نیازها، تخصیص به موقع اعتبار مناسب است که شورای دوره پنجم در این خصوص بسیار موفق عمل کرده است. دکتر ناصری در ادامه با بیان اینکه کارها در جامعه جز با همکاری و هم فکری به سرانجام نمی‌رسد، افزود: یاوران شورا همیشه یار و همراه ما بوده اند و انتقال دهنده خوبی در خصوص ارائه مشکلات مردم منطقه به شورا و شهرداری می‌باشند.
 تحقق اهداف انسان‌محوری در منطقه پنج
در ادامه این جلسه، دکتر بذرافشان شهردار منطقه پنج شیراز گفت: با تکمیل ده پروژه شاخص فعال شاهد تحقق هدف انسان محوری در منطقه پنج شیراز خواهیم بود. دکتر فرود بذرافشان با بیان اینکه این طرح‌های شاخص عمدتاً بر مبنای شعار انسان محوری، توسعه فضاهای شهری و افزایش تعاملات اجتماعی شهروندان تعریف شده اند، عنوان کرد: ادامه پروژه ۴۵ متری دولت با هدف ایجاد دسترسی شهروندان و تسهیل در عبور و مرور، مجموعه پارک ترافیکی با دارا بودن ۴۰۰ مترمربع ساختمان آموزشی و با هدف ارتقای سواد ترافیکی و آموزش به کودکان و نوجوانان، بوستان مطالعه با محوریت فرهنگ کتاب و کتاب خوانی و ایجاد تعاملات اجتماعی در این حوزه احداث شده اند. وی با تشریح برخی دیگر از اقدامات انجام شده در سطح منطقه پنج شیراز، گفت: بوستان محله ای عرفان به منظور ایجاد تعاملات اجتماعی و گذراندن اوقات فراغت، سرای محله بنی هاشمی با رویکرد افزایش تعاملات اجتماعی، ورزشگاه قائم با هدف افزایش فضاهای ورزشی و بهبود کیفیت زندگی و سلامت شهروندان با دارا بودن کلیه امکانات و تجهیزات به روز احداث شده است. این مقام مسئول از توجه ویژه شهرداری منطقه پنج به نیازها و علایق جوانان خبر داد و افزود: پیست موتورسواری به عنوان یک پیست استاندارد با دارا بودن ظرفیت آموزش و برگزاری رویدادهای تخصصی در این حوزه در دست احداث است. همچنین پیاده راه‌های سلامت احمد بن موسی(ع) و پیاده راه سلامت بلوار ارتش مجموعاً به طول ۴ کیلومتر و پارک دو هکتاری ورزش و تفریحات سالم به عنوان پروژه عظیم انسان محور سطح منطقه با هدف ایجاد بستری مناسب برای افزایش سطح سلامت و مسیری ایمن برای پیاده روی شهروندان در دستور کار قرار دارد. این پروژه‌های مهم با رویکرد سلامت و انسان محوری در حال اجرا هستند. شهردار منطقه پنج شیراز از این پروژه‌ها به عنوان ده پروژه شاخصی یاد کرد که با هدف ارتقای سطح کیفیت زندگی و نشاط اجتماعی همچنین ایجاد فضاهای مناسب شهری برای افزایش تعاملات اجتماعی شهروندان برنامه ریزی شده و در حال اجراست. دکتر بذرافشان در پایان به ارائه گزارشی از روند پیشرفت کلیه پروژه‌های در دست اقدام منطقه پرداخت و از بهره برداری کلیه طرح‌ها تا نیمه اول سال آینده خبر داد.
در حاشیه این بازدید دو تن از یاوران شورا به نمایندگی از بقیه، برخی مشکلات منطقه را مطرح و درخواست رسیدگی نمودند. همچنین اعضای شورای اسلامی شهر شیراز به همراه شهردار و معاونان منطقه از تعدادی از یاوران شورای منطقه پنج شهرداری شیراز به پاس همکاری‌هایشان تقدیر به عمل آوردند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی