[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۲
  • دوره جدید

اجازه ندادیم تولید تعطیل شود، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: سبب خشنودی است که امروز به مردم استان فارس اطلاع دهیم در یک سال سخت گذشته اجازه نداده ایم بخش تولید تعطیل شود و در حوزه اشتغال نیز به گواه آمار و ارقام تعداد بیمه شدگان اسفند ماه جاری از اسفند سال گذشته بیشتر بوده است.
به گزارش شیراز نوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی با اشاره به اینکه یک سال پر التهاب در اثر شیوع ویروس کرونا در استان فارس سپری شده است، عنوان کرد: امروز در آستانه سالی جدید قرار گرفته ایم و در  یک سالی که گذشته است  173337 نفر از هم استانی های ما به این ویروس مبتلا شدند و به رغم اینکه 97 درصد از مبتلایان بهبود یافته اند متأسفانه بیش از 3200 نفر از این عزیزان جان خود را از دست داده اند.
استاندار فارس با بیان اینکه در روزهای دشوار شیوع کرونا حفظ سلامت مردم اولویت مدیریت ارشد استان و همه تصمیم گیران بود؛ افزود: با تلاش ها و پیگیری های انجام شده توانستیم بیشترین تعداد تست تشخیصی کرونا در میان همه استان های کشور را در استان فارس انجام دهیم و از این طریق بیماریابی، رسیدگی به مبتلایان و مداوای آنها را سرعت ببخشیم.
او گفت: حساسیت مجموعه مدیریت استان به سلامت شهروندان و تلاش برای دستیابی به راهکارهای خلاقانه و ابتکارات جدید برای مقابله و مدیریت بیماری کرونا سبب شد بسیاری از این راهکارها و پیشنهادات به مصوبه ستاد ملی تبدیل و علاوه بر استان فارس در سایر استان ها نیز به کار گرفته شود.
دکتر رحیمی در ادامه خاطرنشان کرد: تصمیمات به موقع و مناسبی که در مجموعه مدیریتی با اطلاع رسانی و آگاهی بخشی ،فرهنگسازی  و مدیریت جو روانی انجام شد، این نتیجه را به دنبال داشت که مردم، اصناف و کسبه  آسیب کمتری ببینند.
نماینده عالی دولت در استان فارس به نخستین روزهای شیوع بیماری کرونا که تامین ماسک، مواد ضد عفونی کننده و سایر اقلام بهداشتی مورد نیاز با مشکل مواجه شده بود، اشاره کرد و افزود: استان فارس با تدابیری که به موقع اندیشیده شد شاهد حرکتی جهادی در تولید این اقلام بود.
 دکتر رحیمی اظهار کرد: سبب خشنودی است که امروز به مردم استان فارس اطلاع دهیم در یک سال سخت گذشته اجازه نداده ایم بخش تولید تعطیل شود و در حوزه اشتغال نیز به گواه آمار و ارقام تعداد بیمه شدگان اسفند ماه جاری از اسفند سال گذشته بیشتر بوده است.
وی هدف مجموعه مدیریت استان از همه اقداماتی که تا کنون انجام شده و پس از این نیز ادامه دارد را  تنها حفاظت از سلامت مردم و نجات جان عزیز تک تک هم استانی ها در همه نقاط فارس پهناور دانست.
دکتر رحیمی بیان کرد: تنها راهکارعبور از بحران کنونی و پیشگیری از ایجاد شرایطی سخت تر، رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم است که انتظار داریم مردم همچنان با جدیت به آن عمل کنند.
نماینده عالی دولت در استان فارس گفت: همه ما می دانیم در راه کنترل این بیماری  شهدای عزیزی در کشور و استان فارس تقدیم نظام و مردم شده که وظیفه خود می دانم  از تلاش ها و زحمات صادقانه و خالصانه و ایثارگری ها و جانفشانی های همه فعالان این عرصه از جمله ادارات و  نهادها و  عموم مردم و به ویژه کادر درمان در جهت پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا صمیمانه تقدیر و تشکر کنم. او برای همه این عزیزانی که جان ارزشمند خود را در راه حفظ سلامت هموطنانشان از دست داده اند  آرزوی علو درجات کرد و در ادامه افزود:  سلامتی  کارگزاران عرصه سلامت استان  آرزوی ماست و امیدواریم با مشارکت و همراهی مردم و تداوم این همکاری‌ها شاهد ریشه‌کنی کامل این ویروس در سطح استان و کشور و دنیا باشیم. به اعتقاد دکتر رحیمی همراهی مردم در رعایت پروتکل ها و دستور‌العمل های بهداشتی سبب می شود  کسب و کار اصناف و فعالین اقتصادی ادامه یابد و عموم مردم نیز به دور از اضطراب و نگرانی نوروزی آرام را تجربه کنند، بنابراین در جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فرمانداران مراکز بهداشتی و درمانی و مجموعه فعال در طرح شهید سلیمانی تلاش بیشتر و سختگیرانه‌تری در دستور کار قرار خواهند داد که مردم شریف استان همکاری لازم را همچون گذشته خواهند داشت. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی