[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۷۹
  • دوره جدید

تلخی دوباره کرونا در کام مردم فارس، روزنامه شیراز نوین

بر اساس اعلام آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس از ابتدای شیوع تاکنون، ۹ هم استانی در شبانه روز گذشته، جان خود را در اثر این بیماری از دست داده اند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، مدیر روابط عمومی دانشگاه با حضور در استودیو سلامت فارس و اعلام آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۶۳۲هزار و ۴۳۹ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۱۷۴هزار و ۲۱۸ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۳۱هزار و ۱۵۷ مورد تست سریع کووید ۱۹ انجام شده که از این تعداد دوهزار و ۶۷۶ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۱۷۶هزار و ۸۹۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
دکتر «سیدروح الله حسینی» مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را نیز ۵۱۳ نفر اعلام کرد و افزود: متأسفانه از این تعداد، ۸۵ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند. او در ادامه با اعلام جان باختن ۹ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز دوشنبه تا سه‌شنبه، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را سه‌هزار و ۲۳۳ اعلام کرد. مدیر روابط عمومی دانشگاه همچنین از بهبودی ۱۶۸هزار و ۷۷۱ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده یا از ایزوله خانگی خارج شده اند. او با اشاره به اینکه سال گذشته در چنین روزی، نخستین مورد مثبت در استان فارس شناسایی و اعلام شد، گفت: در ابتدا به نظر می‌رسید با اعمال محدودیت‌های دو سه هفته ای و گرم شدن هوا، دوران کرونا ویروس به سر برسد و روزهای سخت تمام شود، اما اکنون با گذشت یک سال از این بحران، نه تنها روزهای سخت به پایان نرسیده، بلکه بحران‌های جدید و گونه‌های جدید ویروس، مانند «کرونای انگلیسی» نیز افزوده شده است.
 دکتر حسینی با بیان اینکه روزهای سختی را پشت سر گذاشته ایم، اما امید برای داشتن روزهای بهتر وجود دارد، تأکید کرد: برای اینکه روزهای بهتری پیش رو داشته باشیم، به دو عامل همدلی و همراهی عمومی و رعایت نکات بهداشتی نیاز داریم. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی